Jump to content

Ovrha drugi dužnik


Nataša k

Preporučene objave

Molila bi pomoć. 

Imam dugovanje prema Zagrebačkoj banci na osnovu kojega je banka na FINI u redu naplate 3. Blokada je od 6.mj ove godine. 

Neki dan sam primila poziv od djelatnice iz Svea Ekonomi da im je banka ustupila potraživanje i da sam već sigurno od banke dobila o tome preporučenu obavijest. I da bi trebala barem nešto uplaćivati mjesečno.  Na sms su mi poslali podatke za uplatu s prijateljem SVEA. 

Ja od banke nisam dobila nikakvu obavijest o ustupanju potraživanja a u FINI je i dalje navedena Zagrebačka banka kao ovrhovoditelj. Napominjem da imam primitak od honorarnog rada koji se svaki mjesec uplaćuje na blokirani račun i ovrhe se polako naplaćuju. 

Što mi je raditi? Od kuda da krenem i kako da se postavim. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od banke možete tražiti da Vas sukladno čl. 82. Zakona o obveznim odnosima službeno obavijesti o ustupu. Zatim od agencije možete tražiti da hitno ažuriraju stanje u Očevidniku, jer da ćete u protivnom tražiti sudsku obustavu ovrhe na FINA-a. Također, agenciji navedite da će se njihov svaki budući kontakt smatrati uznemiravanjem, a što će za posljedicu imati Vaše radnje pred nadležnim ustanovama i neka izvole svoja potraživanja namiriti u ovršnom postupku, a ne telefonskim uznemiravanjem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Nataša k je napisao:

Postoji li mogućnost da ih je banka samo ovlastila za utjerivanje duga, bez da im je ustupila dugovanje? 

Da, postoji, ali vjerujem da je dug ustupljen čim su vidjeli da ste već ovršeni i da su u redu čekanja, jer im utjerivanje duga nije primarni posao, a i šteti im poslovanju...

prije 1 minutu, Nataša k je napisao:

I ako ja imam redovna primanja na zaštićeni račun da li bi sud dozvolio promjenu predmeta ovrhe? Kuća i auta glase na supruga. 

Da, ali ne na kuću (bar ne odmah i u ovom statusu) i auto. 

Kolika je glavnica tog duga? Je li kuća bračna stečevina? I otprilike vrijednost kuće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Nataša k je napisao:

Glavnica je oko 20 000 kn. Nije bračna stečevina. Suprugovo nasljedstvo je

Onda nikako ne može biti predmet ovrhe. Možete biti mirni.

prije 4 minuta, Nataša k je napisao:

Što oni dobivaju ako ja na tu svotu uplatim npr 100 kn što mi je savjetovala njihova djelatnica? 

Da se naplaćuju, da Vam krivo zatvaraju dugovanje (pogledajte čl. 172. Zakona o obveznim odnosima) i da ste u konačnici u gubitku. Ništa nemojte plaćati na ovaj način. To ionako nema smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija