Jump to content

Otkaz s ponudom izmjene ugovora o radu


I222

Preporučene objave

Poslodavac me je razrijesio poslova nadredenog radnika sto je u skladu s ugovorom o radu.

Po istom ugovoru duzan mi je ponuditi radno mjesto VSS spreme ali takvo ne postoji po Pravilniku o organiaciji.

Namjera poslodavca je da jednom radnom mjestu podigne kao uvjet spremu sa vise na visoku spremu da bi mi ponudio takav ugovor.

uređeno: od Borbena7
Nepismeno - nerazumljivo
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , I222 je napisao:

Poslodavac me je razrijesio poslova nadredenog radnika sto je u skladu s ugovorom o radu.

Na koji način je u skladu s ugovorom o radu?

prije 17 sati , I222 je napisao:

Po istom ugovoru duzan mi je ponuditi radno mjesto VSS spreme ali takvo ne postoji po Pravilniku o organiaciji.

To Vam je onda već trebao ponuditi prije razrješenja, mada nije baš jasno što ovdje znači to "razrješenje"?

prije 17 sati , I222 je napisao:

Namjera poslodavca je da jednom radnom mjestu podigne kao uvjet spremu sa vise na visoku spremu da bi mi ponudio takav ugovor.

A što ćete do tada raditi i na temelju čega? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor o radu je sklopljen 2013.g. da mogu biti razrijesen voljom poslodavca bez obrazlozenja i u tom slucaju poslodavac je u obavezi ponuditi mi radno mjesto VSS u mjestu rada.

Takvo r. mjesto za sada nema vec ce 1 radno mjesto koje je sada propisano visa sprema kroz izmjene Pravilnika o organizaciji nastimati da bude uvjet visoka strucna sprema iskljucivo sa razlogom da ga moze meni ponuditi i tako ispuniti svoju obavezu iz ugovora o radu.

Do tada fakticno ne radim nista uz placu koju imam po ugovoru o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala.

U mom ugovoru o radu mjestk rada je grad u kojem zivim i ostala mjesta po potrebi poslodavca  moj poslodavac obavlja djelatnost u cijeloj RH.

Danom mog razrijesenja piytojslo je upraznjeno rm u sjedistu poslodavca za koje imam sve uvjete sli mi ga poslodavac nije ponudio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije bas sve tako odnosno nece biti.

Poslodavac je donio novi pravilnik o org. gdje je kozmeticki radnom mjestu koje je bilo visa str. sprema propisao kao uvjet i VSS te mi se u utorak dostavlja ponuda. Ako prihvatim, idem na 40% nizu placu sto mi nije povoljno .

To se radi ciljano zbog mog ugovora o radu.

Mene interesira je li to legalno.

Imam li kakve sanse u sudskom postupku.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , I222 je napisao:

To se radi ciljano zbog mog ugovora o radu.

Kakav Vi uopće imate ugovor o radu? Da li on sada vrijedi ili?

prije 12 sati , I222 je napisao:

Mene interesira je li to legalno.

Imam li kakve sanse u sudskom postupku.

Nemoguće je odgovoriti bez uvida u ugovor o radu i te odluke poslodavca o "razrješenju".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Imam ugovor o radu voditelja podrucja.Na neodredeno s klauzulom da mogu biti smijenjen sa te rukovodece pozicije voljom poslodavca . Poslodavcu nije potrebno navesti razlog.

U tom slucaju mi je u obavezi ponuditi radno mjesto sa visokom str. spremom.

Danom moje smjene poslodavac mi ne nudi takvo radno mjesto vec jednom rm za koje je bio uvjet visa / ne visoka/ str. sprema sada propisuje da te poslove moze obavljati osoba i sa srednjom, visom i visokom spremom. To mi nudi.

U mom ugovoru o radu koji jos nije otkazan naveden je grad u kojem zivim ali i ostala mjesta po potrebi poslodavca.

Danom moje smjene poslodavac je u xrugom mjestu rada imao slobodno radno mjesto VSS za koje imam uvjete ali mi ga nije ponudio a ja bih ga prihvatio.

Ovako me ceka otkaz s ponudom izmjene ugovora o radu.

Dakle, kao i otkaz ugovora o radu samo sto imam 8 dana da razmislim.

Ja cu ponudu odbiti ali ne znam sanse u mogucem postupku

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija