Jump to content

Poslodavac i ovrha


DominikZagreb

Preporučene objave

Poštovani

Imam blokirani račun i kredit koji otplačujem prema admin.zabrani. tj taj kredit redovito otplačujem par godina i zbog privatnih problema dobio sam ovrhu na drugi kredit i minus koji nisam mogao više plačati.

Poslodavac mi redovito uplačuje moj zaštičeni dio ,zatim kredit od prije i  ostatak nekih  500 kn ide na redovan blokiran račun tj. na finu

Sad je poslodavac dobio ovjerenu kopiju od te druge banke koja je u redu na fini da se ostatak uplačuje njima i poslodavac je taj kredit uvrstio na platnu listu gdje sad vidim oba dva kredita.

Pitanje je da li je poslodavac dužan sav preostali dio novca koji ostane znači tih 500 kn uplačivati njima  ili može npr. 250 kn uplačivati njima a 250 na finu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , DominikZagreb je napisao:

Imam blokirani račun i kredit koji otplačujem prema admin.zabrani

O kakvoj se točno ispravi radi na temelju koje poslodavac podmiruje ovaj kredit?

prije 16 sati , DominikZagreb je napisao:

Sad je poslodavac dobio ovjerenu kopiju od te druge banke koja je u redu na fini da se ostatak uplačuje njima

Pitanje je koja ovdje ovrha ima prednost u redu za naplatu.

prije 16 sati , DominikZagreb je napisao:

poslodavac je taj kredit uvrstio na platnu listu gdje sad vidim oba dva kredita.

Kojim redom čekaju naplatu?

prije 16 sati , DominikZagreb je napisao:

Pitanje je da li je poslodavac dužan sav preostali dio novca koji ostane znači tih 500 kn uplačivati njima  

Da, ali je pitanje da li je ova ovrha u prednosti na prvu ovrhu, a to ovisi o ispravi temeljem koje se naplaćuju prva ovrha.

prije 16 sati , DominikZagreb je napisao:

može npr. 250 kn uplačivati njima a 250 na finu ?

Ne, nikako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

O kakvoj se točno ispravi radi na temelju koje poslodavac podmiruje ovaj kredit?

Ona administrativna zabrana koju sam potpisao prije par godina kod javnog bilježnika kad sam uzimao kredit o zapljeni opčenito na plaći ,imovini

Pitanje je koja ovdje ovrha ima prednost u redu za naplatu.

Kako se to gleda? Ovaj kredit kojeg nisam mogao više plačati je noviji od onog kojeg plačam i nisam imao admin.zabranu na njega nego sam sam uplačivao tj.trajnim nalogom u banci

Kojim redom čekaju naplatu?

Na platnoj listi je prvo onaj stari a zatim ovaj drugi

Da, ali je pitanje da li je ova ovrha u prednosti na prvu ovrhu, a to ovisi o ispravi temeljem koje se naplaćuju prva ovrha.

Nemam ovrhu na ovaj prvi kredit ,znači poslodavac uplati meni 4700 na zaštičeni pa zatim plati ovaj prvi stari kredit i ono što ostane uplati na vaj novi kredit po kojem sam ovršen

I za prvi i drugi kredit sam potpisao kod javnog bilježnika onu izjavu o zapljeni plaće,mirovine i novčanih sredstva tj opčenito na imovini

Ne, nikako.

Hvala

 

uređeno: od DominikZagreb
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 06. 12. 2022. u 12:23, DominikZagreb je napisao:

Ona administrativna zabrana koju sam potpisao prije par godina kod javnog bilježnika kad sam uzimao kredit o zapljeni opčenito na plaći ,imovini

Onda ona ima prednost u naplati u odnosu na taj kredit koji je sada dostavljen.

Dana 06. 12. 2022. u 12:23, DominikZagreb je napisao:

Na platnoj listi je prvo onaj stari a zatim ovaj drugi

To je ispravno. Kada se podmiri prvi u cijelosti, tada ide naplata drugog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Zanima me jer može banka biti istovremeno na fini sa istom ovrhom i na mojoj plači kod poslodavca

Na egrađani vidim da nisu u redu čekanja (podatak o redosljedu čekanja) ali su u očevidniku neizvršenih osnova za plačanje sa specifikacijom

Koji podatak se gleda jer znam da nije ista ovrha na fini i kod poslodavca tj. na plači ali ne znam ako ja iz svog dijela plaće plačam ovrhu da ne bi rastao dug na fini jer oni nemaju podataka da to plačam?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, DominikZagreb je napisao:

Zanima me jer može banka biti istovremeno na fini sa istom ovrhom i na mojoj plači kod poslodavca

Ne, zato poslodavac treba tražiti od ovrhovoditelja da mu dostavi ovršnu ispravu u originalu ili ovjerenoj kopiji, odnosno nije dužan postupati samo po dostavljenoj kopiji ovršne isprave.

prije 5 minuta, DominikZagreb je napisao:

Koji podatak se gleda jer znam da nije ista ovrha na fini i kod poslodavca tj. na plači ali ne znam ako ja iz svog dijela plaće plačam ovrhu da ne bi rastao dug na fini jer oni nemaju podataka da to plačam?

Gleda se sve za što imate dokaz o uplati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija