Jump to content

Dostava Prekršajnog suda-poštom


anonimno

Preporučene objave

Početkom 7. mjeseca prošle godine organi reda su me zaustavili zbog prebrze vožnje i napisali prekršajni nalog, na koji sam uložio prigovor i poslao ga nadležnom prekršajnom sudu. Kako radim uvijek prvu smjenu (a poštar dolazi uvijek prije podne), a živim sam, još uvijek nisam primio poziv od suda. Tri puta mi je poštar ostavio ceduljicu od kada do kada mogu podići pismo, ali, jel, baš tih dana imam obveza i poslije podne, tako da još uvijek nisam ništa primio od suda.

Zanima me koje su mogućnosti prekršajnog suda u takvim situacijama? Da li je poštar službeni dostavljač suda? Da li da ipak primim poziv pa ih onda još zezam na raspravi, pa žalba na njihovo rješenje ili da i dalje ne primam poziv. Kazna nije velika ali je stvar principa zato što su mi iskočili pred auto kao nindže, da sam ga pokupio sv. Mihovil bi mu bio kriv....

Molim za pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mogli ste poziv podići i subotom ukoliko je ona potpadala pod taj rok za podizanje pošiljke. vi očito izbjagavate primitak sudksih pismena, i sad se još čudite. pozive sud neće vječno slati, mogu vam policiju poslati doma ili vas privesti sa radnog mjesta na saslušanje, a može se i rješenje donijeti bez vašeg saslušanja (pa ćete se onda buniti kako vas nitko nije zvao). u svakom slučaju za bilo kakav ishod od gore navedenog ste si sami krivi. mislim da mi je bolje da ne komentiram ono što ste rekli da ćete zezati na sudu. samo ću vam reći da si radite još više problema, a znate da se nikomu, pa ni sucu nije dobro zamjeriti....... ulaganje žalbe nije zezanje suda, već vaše pravo na pravni lijek. neću vam savjetovati da preuzmete ili ne preuzmete poziv, to je vaša stvar, samo se kasnije nemojte čuditi (kad sud možda izda potragu za vama), a vam aprimjerice istekne osobna u to vrijeme, onda vam je neće dati prije nego obavite to što trebate na sudu. sud pismena dostavlja putem pošte, a neki sudovi se čak služe uslugama city expressa. poštar nije službeni dostavljač suda. ajde, neću više popovati, ali sami ste to tražili. sretno. i javite što se odlučili i učinili. pozdrav :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije meni do zezanja suda, nego policije, zato što smatram da su bezobrazni. nisam mogao podići ni subotom, to uvijek mogu reći, poslovna odnosno privatna spriječenost. Znači ipak postoji mogućnost da pošalju policiju iako ja imam opravdan razlog što nisam primio poziv. A i poziv mi nije uručio dostavljač suda. Kazna je 300 kn-zar je moguće da će policiju slati po mene!!!!

ako donesu rješenje bez moga saslušanja, opet mi ga moraju dostaviti, opet će pokušati preko poštara na motoriću, a ja opet neću/ne mogu podići...

Mislim da ću ipak podići slijedeći put pa odgoditi jednom ili dvaput raspravu i probat dotjerat do zastare.

Mislite da je to ok?

Ponavljam, kazna mi nije problem, nego rad policije.

Prošli tjedan, vozim se po centru , dolete iza mene, blicaju dugim svjetlima. Ja, naravno ne reagiram jer od svjetala ne vidim da je policijsko vozilo. A zatim organi reda mene pretječu na križanju, pa preko pune crte i kroz prozor mi palicom pokazuje da skrenem. Puhao sam (0,00), i tražio zapisnik. Kao ne treba mi dati....

Na njih sam kivan...

Ipak, hvala vam na pomoći!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija