Jump to content

rok za prigovor došao do revizije


anonimno

Preporučene objave

Molim za pomoć. Protiv tvrtke u kojoj radim podnesen je ovršni prijedlog na iznos od 700.000,00 kn. U roku smo uložili prigovor na izdano rješenje o ovrsi (putem javnog bilježnika). Nakon nekog vremena od nadležnog trgovačkog suda stiglo je rješenje kojim se utvrđuje da je rješenje o ovrsi pravomoćno jer je prigovor podnesen nepravovremeno odnosno rješenje je stiglo 03.07.2006. god. prigovor je podnesen 06.07.2006., a u tom rješenju piše da je podnesen nepravovremeno tj. 16.07.2006. god. Na takvo rješenje odmah smo uložili žalbu potkrepljujući je dokazom i to preslikom iz prijamne knjige Hrvatske pošte. Naime moja tvrtka kao i svaka velika firma poštu šalje na način da istu preda u pisarnicu kuriru koji je otpremi i uvede u navedenu prijamnu knjigu s tom knjigom ode na poštu preda ju, službenica je preuzme i lupi pečat da je te i te pošiljke preuzela tog i tog dana. Preslik tog papira sa službenim pečatom Hrv. pošte je zapravo dokaz o tome kada je pošta poslana ili nešto kao potvrda kada šalješ poštu preporučeno ili sl. Visoki trg. sud odbija žalbu tvrdeći da u spisu prileži POTVRDA O PREOPORUČENOJ POŠILJCI BR TAJ I TAJ OD 16.07.2006. - TAJ DAN JE BIO NEDJELJA!!!! Niti mi taj dan radimo niti rade poštanski uredi, niti mi tako šaljemo poštu. Ima li netko sl. iskustva. Pokušat ću s revizijom, ako netko ima dobar primjerak... Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija