Jump to content

Rješenje - prekid postupka


horvatzd

Preporučene objave

Poštovanje. Već sam pisao da sam jedini nasljednik pokojnika. Pokojnik (otac) imao je parnični postupak koji je pokrenut dok je još bio živ. Prvostupanjski sud je presudio u njegovu korist u postotku od 90 posto. Tužitelj je izjavio žalbu i drugostupanjski sud je odbio žalbu i potvrdio prvostupanjsku presudu. Danas na e-predmetu prvostupanjskog suda sam pročitao citiram "Rješenje-prekid postupka". Zanima me što to znači za sam postupak, ali i za mene kao jedinog nasljednika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , horvatzd je napisao:

Znaci sud ce meni po sluzbenoj duznosti poslati poziv? Kako ce znati kome ce poslati poziv?

Poslat će Vam rješenje o nastavku postupka u odnosu na Vas kao nasljednika. Sud se pri donošenju ovog rješenja koristi ostavinskim spisom tj. podacima iz pravomoćnog rješenja o nasljeđivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 54 minuta, Borbena7 je napisao:

Poslat će Vam rješenje o nastavku postupka u odnosu na Vas kao nasljednika. Sud se pri donošenju ovog rješenja koristi ostavinskim spisom tj. podacima iz pravomoćnog rješenja o nasljeđivanju.

Znači sud sam moze doci do rijesenja o ostavinskoj? Jer mene nitko nije pozvao da dostavim isto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, horvatzd je napisao:

Znači sud sam moze doci do rijesenja o ostavinskoj? Jer mene nitko nije pozvao da dostavim isto.

Može, a isto tako ga može dostaviti i suprotna strana u postupku. Uostalom, kao što i Vi možete predložiti nastavak postupka u ovoj pravnoj stvari, te dostaviti rješenje o nasljeđivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 35 minuta, Borbena7 je napisao:

Može, a isto tako ga može dostaviti i suprotna strana u postupku. Uostalom, kao što i Vi možete predložiti nastavak postupka u ovoj pravnoj stvari, te dostaviti rješenje o nasljeđivanju.

U redu. Da ne duljim za kraj me zanimaju dvije stvari.

1. Ja imam pravo čekati službeni poziv suprotne strane, ili suda. Nisam pravno dužan ništa prvi napraviti?

2. U navedenom predmetu postoji drugostupanjska pravomoćna presuda na koju nije izjavljena žalba. Je li ja nasljeđujem isključivo obveze iz te pravomoćne presude, ili je moguće ići u ponavljanje postupka protiv mene kao nasljednika?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , horvatzd je napisao:

1. Ja imam pravo čekati službeni poziv suprotne strane, ili suda. Nisam pravno dužan ništa prvi napraviti?

Tako je. Ništa niste dužni.

prije 3 sati , horvatzd je napisao:

2. U navedenom predmetu postoji drugostupanjska pravomoćna presuda na koju nije izjavljena žalba. Je li ja nasljeđujem isključivo obveze iz te pravomoćne presude, ili je moguće ići u ponavljanje postupka protiv mene kao nasljednika?

Vi odgovarate za obveze koje su utvrđene pravomoćnom presudom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 24. 12. 2022. u 10:36, horvatzd je napisao:

Hvala vam na iscrpnim odgovorima.

Platio sam preko odvjetnika od tužitelja sve prema pravomoćnoj presudi (glavnica, kamate i trošak). Ne želim da mi rastu kamate. Već sam u prijašnjim objavama govorio kako je tužitelj uspio u samo 16 % tužbe (746 kn plus 166 kamate). Ja sam jučer sve podmirio i dobio mail od odvjetnika da je sve proknjiženo i da Eos Matrix više nema potraživanja prema toj presudi. Mene zanima jedna stvar. Može li Eos Matrix naprimjer za tri ili šest mjeseci pokrenuti novi ovršni postupak na temelju iste vjerodostojne isprave koja se nalazila u predmetu koji ima pravomoćnu presudu i opet pokušati tražiti/dobiti onih 84 posto potraživanja koje je izgubio u parničnom postupku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 30. 12. 2022. u 10:17, horvatzd je napisao:

Može li Eos Matrix naprimjer za tri ili šest mjeseci pokrenuti novi ovršni postupak na temelju iste vjerodostojne isprave koja se nalazila u predmetu koji ima pravomoćnu presudu i opet pokušati tražiti/dobiti onih 84 posto potraživanja koje je izgubio u parničnom postupku?

Mogu što god požele, ali svoje navode moraju dokazati. Ovakvo potraživanje lako pobijate prigovorom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 12. 2022. u 22:08, horvatzd je napisao:

Poštovanje. Već sam pisao da sam jedini nasljednik pokojnika. Pokojnik (otac) imao je parnični postupak koji je pokrenut dok je još bio živ. Prvostupanjski sud je presudio u njegovu korist u postotku od 90 posto. Tužitelj je izjavio žalbu i drugostupanjski sud je odbio žalbu i potvrdio prvostupanjsku presudu. Danas na e-predmetu prvostupanjskog suda sam pročitao citiram "Rješenje-prekid postupka". Zanima me što to znači za sam postupak, ali i za mene kao jedinog nasljednika. 

ako je drugostupanjska odluka donesena dok je stranka u postupku (tvoj otac) bila živa  nema mjesta prekidu postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , bovu je napisao:

ako je drugostupanjska odluka donesena dok je stranka u postupku (tvoj otac) bila živa  nema mjesta prekidu postupka.

Nije bio živ. Preminuo je nakon prvostupanjske, ali i prije drugostupanjske. Poklopilo se da sam ja skoro isti dan ja poslao smrtni list, a drugostupanjski sud donio presudu. Ja sam u dogovoru s odvjetnicom Eos Matrixa platio sve prema pravomoćnoj presudi. Glavnicu, kamate i troškove. Dobio sam odgovor da je podmireno sve u skladu s pravomoćnom presudom i da Eos Matrix više prema toj presudi nema potraživanja. Mene zanima dali Matrix može vjerodostojnu ispravu iz sad već zaključenog predmeta u doglednoj budućnosti korisiti opet, i to za onaj dio potraživanja koje je sud proglasio neutemeljenima. Ako ste me shvatili....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Nije bitan datum slanja već datum smrti.

Čl. 50. st. 1. toč. 7. i 11. OZ-a.

Ma dobro ja sam svakako podmirio sve prema pravoćnoj presudi jer znam da me kao nasljednika to čeka. Pa bolje da se kamate ne gomilaju.

prije 2 minuta, horvatzd je napisao:

Ma dobro ja sam svakako podmirio sve prema pravoćnoj presudi jer znam da me kao nasljednika to čeka. Pa bolje da se kamate ne gomilaju.

Hvala. Pravomoćna presuda je ujedno i ovršna isprava i ona se ne može mijenjati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Borbena7 je napisao:

Najvažnije je da ste postupili po pravomoćnoj odluci.

Postupio sam po savjetu odvjetnika i u dogovoru s odvjetnikom Eos Matrixa. Posjedujem njihov mail s ukupnim troskom prema presudi, koji sam isti dan uplatio. Nakon dva dana sam dobio mail da je sto se tice Matrixa slučaj završen. Posjedujem naravno i uplatnicu za svaki slučaj. 😅

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija