Jump to content

Ovrha po javnobilježničkom spisu


Davorka Konosić

Preporučene objave

Dobar dan. Zanima me kada počinje zastara na javnobilježničko rješenje o ovrsi? Na to rješenje sam se žalila i sve se prebacilo na sud i to sada traje od 2019 godine. Jednom je donijeto rješenje od strane suda da se prekida potraživanje jer su uvažili moju žalbu. Onda je tužitelj to prebacio na drugi sud pa na treći i tako. U međuvremenu tu firmu preuzela je druga firma pa je prvo donešeno rješenje da se postupak prekida ali ga je nova firma ponovo pokrenula. Cijela situacija je radi toga što mene tuži bivši poslodavac za manjak u inventuri koji nisam napravila niti nema dokaza da jesam, ali sam bila poslovođa tog dućana i dala sam otkaz pa je bila napravljena inventura. Zanima me imam li pravo podnijeti zahtjev za zastaru ili zastara kreće tek nakon 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Davorka Konosić je napisao:

Zanima me imam li pravo podnijeti zahtjev za zastaru

Nemate osnove za zastaru.

prije 1 sat , Davorka Konosić je napisao:

zastara kreće tek nakon 10 godina

Da, ali ne od donošenja rješenja o ovrsi već od pravomoćnosti rješenja o ovrsi. Iz Vašeg upita nije baš jasno da li je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija