Jump to content

Obiteljsko pravo


Ivana 35

Preporučene objave

Trebam pomoć  komplicirani slučaj. U braku sam bila 10 godina,u njemu je  rođeno 2 djece. U tih 10 godina sam bila doma,kućanica i brinula se za maloljetnu djecu.Dali imam pravo na kakvu isplatu za to razdoblje od strane bivšeg muža.Dobila sam nasljedstvo iza pokojnog oca,što me je prisilno da dam njemu.Kad sam se zaposlia, godinu dana cijela koja plaća se je dizala i išla  k njemu u ruke.Ubrzo nakon toga me je prisilno da nađem drugi posao tako da nisam bila u mogućnosti viđati djecu. Bila sam prisiljena živjeti u podstanarstvu,a djeca ostaju živjeti sa njim i njegovom mamom.U tom razdoblju dok sam bila odvojena od djece prisilio me da dajem 2,700 alimentacije,  nemam nikakvog traga o tome niti dokaza. U međuvremenu on kupuje stan koji upisuje kao vlasništvo  svoje mame.Tesko mi je i neznam kome da se obratim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 16. 01. 2023. u 20:15, Ivana 35 je napisao:

Dali imam pravo na kakvu isplatu za to razdoblje od strane bivšeg muža

Ne.

Dana 16. 01. 2023. u 20:15, Ivana 35 je napisao:

Dobila sam nasljedstvo iza pokojnog oca,što me je prisilno da dam njemu

I gdje je završio taj novac?

Dana 16. 01. 2023. u 20:15, Ivana 35 je napisao:

U tom razdoblju dok sam bila odvojena od djece prisilio me da dajem 2,700 alimentacije

Vi niste službeno razvedeni?

Dana 16. 01. 2023. u 20:15, Ivana 35 je napisao:

U međuvremenu on kupuje stan koji upisuje kao vlasništvo  svoje mame.

Od kojih sredstava?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Još nismo službeno razvedeni,bili smo u centru,još trebam predati dokumente na sud. Zato sam odlučila na ovaj način zamoliti vas za savijet, jer sam  u puno stvari izmanipulirana sa njegove strane.Novac je završio kod njega,ja nisam nikad imala uvid u financije.Djecu je okreno protiv mene, sad imam bar nekakav kontakt sa njima,ali je to daleko od toga kakvi su bili prije,sad su povučeniji i distancirani prema meni ,jer sam ja za puno toga optužena od strane njega.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ivana 35 je napisao:

Još nismo službeno razvedeni,bili smo u centru,još trebam predati dokumente na sud.

Bilo bi dobro da u ovom postupku imate odvjetnika, jer će se tu utvrđivati s kim će djeca živjeti, odnosno tko je dužan plaćati alimentaciju. 

Imovinskopravni odnosi se uređuju u posve zasebnom sudskom postupku kojega pokrećete tužbom, ukoliko ne možete postići sporazum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija