Jump to content

Nasljedstvo i maćeha


karla78

Preporučene objave

Moj otac ima kuću koju je naslijedio od roditelja i stan koji je stekao tijekom braka s mojom maćehom. S njom ima i djecu, ja sam dijete iz prvog braka. Zanima me da li postoji ikakva šansa da ja ikad dobijem taj stan pošto je to bračna stečevina njih dvoje. Kuću će zasigurno ostaviti mojoj polubraći, ali taj stan mi je obećavao pa se kasnije izvlačio da je to i njeno. Stan je veoma malen i ne može se dijeliti napola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čak ni ako mi ga on oporučno ostavi? Ukoliko dotad i maćeha umre, da li moja polubraća mogu tražiti nužni dio iako njima ostavi kuću? Teoretski znam da mogu tražiti nužni dio, samo me zanimalo da li postoji ijedan način da naslijedim taj stan odnosno da oni ne dobiju sve, a ja samo nužni dio.

uređeno: od karla78
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 02. 2023. u 15:05, karla78 je napisao:

Čak ni ako mi ga on oporučno ostavi?

Stan je bračna stečevina, a ne njegovo vlasništvo.

Dana 03. 02. 2023. u 15:05, karla78 je napisao:

Ukoliko dotad i maćeha umre, da li moja polubraća mogu tražiti nužni dio iako njima ostavi kuću?

Mogu tražiti da se dio stana izdvoji kao bračna stečevina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , karla78 je napisao:

Znači, ostajem bez ičega, lagao mi je da je taj stan kupljen radi mene. Hvala Vam puno u svakom slučaju.

Nije baš da ostajete bez ičega, imate nužni dio i u kući i u stanu. Kad otac umre vi tražite svoj zakonski dio na kući i stanu, a oni isto tako. Kad maćeha umre, oni traže svoj zakonski dio na stanu. Na kraju ćete biti suvlasnici kuće i stana i ugovorom o zamjeni nekretnina vi uzmete stan, a oni kuću ako vam tako svima odgovara. Naravno, sve ovo pod uvjetom da ne bude komplikacija u vidu nekakvih ugovora o doživotnom uzdržavanju, poklonu, oporuka itd. 

uređeno: od nefuratios
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija