Jump to content

muljanje s ugovorima, ugovor unatrag nakon zavrsetka rada


anna518

Preporučene objave

Postovani,

nalazim se u meni novoj situaciji sa bivsim poslodavcem. znaci ovako: 

dogovoren je posao za xy placu plus bonus na placi za odredjeni broj sati znaci radni odnos na odredjeno vrijeme, puno radno vrijeme uz odredjeni probni rad. 

prvi radni dan dajem dokumente radi prijave, radim bez prijave i ugovora uz obecanje da su me prijavili.

drugi dan vidim prijavu na e gradjanin - na odredjeno vrijeme, 4h dnevno znaci nepuno radno vrijeme. poslodavac ne donosi ugovor, trazim ga vise puta prakticki svaki dan i svaki put dobivam drugu ispriku (laz). nakon tjedan dana natezanja i nedobivanja ugovora odustajem od posla, pismeno trazim raskid radnog odnosa i isti dan me odjavljuju. 

nakon toga, poslodavac pokusava prikriti cinjenicu da ugovor nisam nikad dobila. pokusavaju okrenuti situaciju naopacke - da sam bila losa na probnom radu i da nisam zadovoljila zahtjeve radnog mjesta  - radila sam na 3 pozicije znaci 3 radna mjesta a dogovorena je bila jedna.. isto tako radila sam po 8h dnevno a bila prijavljena na 4h dnevno. i dalje ne dobivam ugovor niti na mail.

salju mi izvanredni otkaz ugovora o radu gdje pise da su jucer mi otkazali ugovor, uz otkazni rok od 7 dana. otkazni rok nije ostvaren tj isti dan su me odjavili. otkazni rok tece dostavom tog otkaza (poslano mailom) sto takodjer nisu ispostovali nego su me odjavili odmah. 

inzistiraju da ce mi naknadno postom poslati ugovor na potpis i da ga moram potpisati i vratiti.  

postoji mogucnost da ce mi uvjetovati isplatu place potpisom tog ugovora. sto napraviti? 

hvala 

uređeno: od anna518
dodatak u tekstu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 03. 02. 2023. u 21:46, anna518 je napisao:

nakon toga, poslodavac pokusava prikriti cinjenicu da ugovor nisam nikad dobila.

Pa neka ga jednostavno pokaže i tako neka dokaže da Vi lažete.

Dana 03. 02. 2023. u 21:46, anna518 je napisao:

salju mi izvanredni otkaz ugovora o radu gdje pise da su jucer mi otkazali ugovor, uz otkazni rok od 7 dana. otkazni rok nije ostvaren tj isti dan su me odjavili. otkazni rok tece dostavom tog otkaza (poslano mailom) sto takodjer nisu ispostovali nego su me odjavili odmah. 

Ne znam kako Vam je obrazložen taj otkaz, ali ukoliko Vam je otkazan ugovor o radu na temelju razloga za izvanredno otkazivanje radnog odnosa, u tom slučaju ne postoji obveza odrađivanja otkaznog roka.

Dana 03. 02. 2023. u 21:46, anna518 je napisao:

inzistiraju da ce mi naknadno postom poslati ugovor na potpis i da ga moram potpisati i vratiti. 

Ništa Vi ne morate. Neka krivotvori Vaš potpis, kao i na prvom ugovorom temelj kojega je izvršio onu prijavu.

Dana 03. 02. 2023. u 21:46, anna518 je napisao:

postoji mogucnost da ce mi uvjetovati isplatu place potpisom tog ugovora. sto napraviti? 

Zaprijetite mu prijavom, jer je na prvom ugovoru krivotvorio Vaš potpis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Pa neka ga jednostavno pokaže i tako neka dokaže da Vi lažete.

Ne znam kako Vam je obrazložen taj otkaz, ali ukoliko Vam je otkazan ugovor o radu na temelju razloga za izvanredno otkazivanje radnog odnosa, u tom slučaju ne postoji obveza odrađivanja otkaznog roka.

Ništa Vi ne morate. Neka krivotvori Vaš potpis, kao i na prvom ugovorom temelj kojega je izvršio onu prijavu.

Zaprijetite mu prijavom, jer je na prvom ugovoru krivotvorio Vaš potpis.

da li se radnika moze prijaviti na mirovinsko bez potpisanog ugovora? jer nije ovo prvi put da su me poslodavci prijavili a da ugovor s moje strane nije bio potpisan. 

znaci u ovom slucaju samo su uzeli podatke s osobne i oib.. kao drugo cu naknadno priloziti. nakon sto sam prestala raditi saljem im sliku tekuceg racuna..  cijelo vrijeme dok sam radila tih tjedan dana nisu imali 5minuta vremena da uzmu sve dokumente i da mi donesu ugovor na citanje i potpis. 

znaci u poruci im pisem da necu vise raditi, neka me odjave. dogovor je bio ako mi posao ne bi odgovarao mogu otkazati, posto se radi o probnom radu. 

ovo pise u njihovoj odluci o otkazu ugovora o radu: 

XY OBRT DONOSI

ODLUKU O OTKAZU UGOVORA O RADU

RADI NEZADOVOLJAVANJA RADNIKA NA PROBNOM RADU 
1. Otkazuje se ugovor o radu zaključen dana 26.01.2023. na određeno vrijeme
radniku xz, koji je zaposlen na radnom mjestu xy.
2. Ugovor o radu iz točke 1. Odluke prestaje istekom probnog rada od 7 dana.
3. Otkazni rok počinje teći od dana dostave ove Odluke.
4. Radnik nema pravo na otpremninu.
5. Radnik je u cijelosti iskoristio pravo na godišnji odmor za / godina (radnik nema
pravo na godišnjii odmor).

Obrazloženje

Radnik XY obavljao je kod poslodavca poslove XY. Za
obavljanje ovih poslova s radnikom je ugovoren probni rad u trajanju od 7 dana.
Utvrdivši nakon primjerenog roka prilagodbe na novo radno mjesto i nove poslove kako
radnik ne može ispuniti zahtjeve radnog mjesta za koje je sklopio ugovor o radu i
ugovorio probni rad, poslodavac donosi odluku o otkazu radi nezadovoljavanja radnika
na probnom radu.
Radniku je utvrđen otkazni rok od 0 dana koji počinje teći danom dostave otkaza.
Radnik nije ispunio uvjete iz Zakona o radu za stjecanje prava na otpremninu. Radnik je
u cijelosti iskoristio pravo na godišnji odmor za 0 godinu. (Radnik nema pravo na
godišnji odmor.)

- prijava je isla od 27.1. a ugovor se nikad nije pojavio tako da ne znam sto su tamo nadrobili 

necu im potpisat nikakav ugovor dok ne isplate placu na racun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 05. 02. 2023. u 19:54, anna518 je napisao:

da li se radnika moze prijaviti na mirovinsko bez potpisanog ugovora?

Ne. A ugovor da bi bio valjan mora biti potpisana i od Vas kao radnika.

Dana 05. 02. 2023. u 19:54, anna518 je napisao:

Obrazloženje

Radnik XY obavljao je kod poslodavca poslove XY. Za
obavljanje ovih poslova s radnikom je ugovoren probni rad u trajanju od 7 dana.
Utvrdivši nakon primjerenog roka prilagodbe na novo radno mjesto i nove poslove kako
radnik ne može ispuniti zahtjeve radnog mjesta za koje je sklopio ugovor o radu i
ugovorio probni rad, poslodavac donosi odluku o otkazu radi nezadovoljavanja radnika
na probnom radu.
Radniku je utvrđen otkazni rok od 0 dana koji počinje teći danom dostave otkaza.
Radnik nije ispunio uvjete iz Zakona o radu za stjecanje prava na otpremninu. Radnik je
u cijelosti iskoristio pravo na godišnji odmor za 0 godinu. (Radnik nema pravo na
godišnji odmor.)

Ovo je nezakonito.

Dana 05. 02. 2023. u 19:54, anna518 je napisao:

necu im potpisat nikakav ugovor dok ne isplate placu na racun.

Upravo tako, a svakako ih možete prijaviti i inspekciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 07. 02. 2023. u 15:24, anna518 je napisao:

hvala na odgovoru. 

zanima me koji dio te odluke o otkazu je nezakonit ili je sve to krivo? 

Sve je krivo jer vi tada niste potpisali nikakav ugovor. Mogao je jedino krivotvoriti vas potpis. Ja mi otisla na mirovinsko , rekla im situaciju i trazila da mi daju na uvid ugovor i papire, pa prema tim dokumentima podnjela prijavu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

postovani, 

evo razvoja situacije. 

ugovor datiran na 26.1.2023 (prestala sam raditi 2.2.) dobila sam jucer 20.2.2023 preko maila na potpis. u ugovoru je naveden krivi oib radnika, tako da sam trazila da se to ispravi. u medjuvremenu, idem u banku provjeriti uplatu place. 

placa je uplacena na krivi racun, znaci uplatili su cijeli iznos na blokirani racun i ne zele to ispraviti. knjigovodstvo tvrdi da nisam dala podatke o oba racuna (jesam, imam dokaz u porukama vlasniku firme). 

nadalje, trazim da isprave tu uplatu i da uplate na oba racuna, cetvrtinu na obicni i tri cetvrtine na zasticeni racun. knjigovodstvo odbija ista napraviti a vlasnik firme se ne zeli javiti na mobitel. 

u medjuvremenu, vlasnik firme okolo prica da sam psihicki bolesna osoba i klevece  me (rodjak mi salje dokaz u porukama). vlasniku firme napisem u poruci neka prestane s klevetanjem i lazima jer cu ga prijavit za rusenje ugleda policiji. 

odbijam im potpisati taj lazirani ugovor. da su isplatili placu kako su trebali potpisala bi ali sad nema sanse. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima li smisla da ih prijavljujem inspekciji i sto mogu ocekivati ako inspekcija izadje na uvid? 

meni je bilo najbitnije da dobijem placu ali sad stvarno su presli svaku mjeru. vlasnik firme okolo pljuje po mom radnom iskustvu (ne znam otkud mu moja radna knjizica jer ju nikad nije trazio na uvid tj ispis radnog staza). jedini dokument koji je trazio na pocetku rada je bila osobna iskaznica i oib. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija