Jump to content

Stečaj firme


zokmrki

Preporučene objave

Pozdrav, molim vas pravni savjet. Nad tvrtkom, koja mi je ostala dužna šest plaća, je u 12 mj. 2022 pokrenut stečaj. Ja sam u toj tvrtki radio do rujna 2021 g. Da li imam ikakva prava u stečajnom postupku pošto sam bivši djelatnik, i ako imam, da li spadam u prvi isplatni red ili drugi? Pitam da vidim da li mi se uopće isplati pokretati prijavu tražbine u stečaju, posebno ako sam u drugom isplatnom redu.

Hvala na odgovoru.

Zoran

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

malo me muči ovaj članak zakona:

4) radnik je fizička osoba sukladno općem propisu o radu koja je u vrijeme otvaranja stečajnog postupka u radnom odnosu kod poslodavca, kao i osoba kojoj je radni odnos kod poslodavca prestao unutar šest mjeseci prije otvaranja stečajnog postupka, odnosno fizička osoba kojoj poslodavac nije isplatio plaću odnosno naknadu plaće temeljem radnog odnosa zbog nemogućnosti prisilne naplate neisplaćene plaće odnosno naknade plaće.

Da li uopće spadam u radnike? Trebam platiti državi 2% od tražene svote (ili max. 500 kn) kod prijave potraživanja, pa da ne plaćam džabe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija