Jump to content

Gradnja na susjedovoj međi


ABZ

Preporučene objave

Poštovani,
Prije 11 godina vlasnik susjednog zemljišta odlučio je graditi stambeno-poslovnu zgradu.
Na uvid nam je pokazan projekt, naknadno smo dobili obavijest o lokacijskog dozvoli od gradskog ureda za prostorno planiranje.
U međuvremenu, navedeno susjedno zemljište je prodano novim vlasnicima, i oni su sada počeli sa gradnjom stambeno-poslovne zgrade.
Međutim, prvi projekt je izmijenjen, i nikad nismo vidjeli izgled i gabarite nove zgrade.
Pitanje - da li je novi vlasnik na susjednoj međi dužan obavijestiti susjede o izmjeni projekta?
Mene u principu brine jedino udaljenost od međe, a prema iskopima vidim da je oveći objekt u pitanju.
Investitora (čije sam ime pročitao na tabli projekta) sam kontaktirao tražeći ga na uvid podatke o objektu, ali doslovno mi je rako da se radi o zabuni, te da on nije taj...mada na tabli piše ime i adresa navedene tvrtke.
Također, nikakav odgovor nisam dobio niti od strane ureda koji je projektirao zgradu, tvrdeći kako je osoba koja je zadužena za projekt odsutna.
Konačno, obratio sam se gradskom uredu koji je odobrio građevinsku dozvolu, tražeči da mi oni daju neke konkretne informacije o objektu, s pitanjem, zašto nisam obaviješten o novom projektu - rečeno mi je da sam obaviješten unatrag 11 godina (prema starom projektu), te da su izmjene dozvole takve da se sada radi manji objekt...ne navodeći dalje ništa konkretno.
Zanima me da li je, bilo investitor, bilo projektant ili ured za graditeljstvo - bio dužan obavijestiti me o izmjenama projekta - jer ja ne znam o čemu se sad radi.
Ne želim raditi nikome probleme, ali htio bih znati na što da obratim pažnju?
Što je s udaljenošću od međe; ako pretpostavim da je objekt visine 10-12m, koja je minimalna udaljenost od moje međe? 
Da li udaljenost od međe raste proporcionalno visini objekta, ili se dovoljno držati minimalne udaljenosti - 3m?
Pitanje se odnosi i na otvore / prozore prema mojom strani?

Hvala svakako na informacijama i savjetima!

uređeno: od ABZ
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , ABZ je napisao:

Zanima me da li je, bilo investitor, bilo projektant ili ured za graditeljstvo - bio dužan obavijestiti me o izmjenama projekta

Ako planirana građevina projektom ne odstupa u pogledu veličine od prvotno projektirane (ne povečava se njen oblik u bilo gojem pogledu), ne nisu.

 

prije 17 sati , ABZ je napisao:

Da li udaljenost od međe raste proporcionalno visini objekta, ili se dovoljno držati minimalne udaljenosti - 3m?

Rijetko da je takovo što propisano. Svi PP koji imaju propisanu visinu do 4-5 etaža određuju samo tri metra.

 

prije 17 sati , ABZ je napisao:

Pitanje se odnosi i na otvore / prozore prema mojom strani?

Isti je odgovor kao i na prethodno pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 54 minuta, Spitfire je napisao:

Ako planirana građevina projektom ne odstupa u pogledu veličine od prvotno projektirane (ne povečava se njen oblik u bilo gojem pogledu), ne nisu.

 

Rijetko da je takovo što propisano. Svi PP koji imaju propisanu visinu do 4-5 etaža određuju samo tri metra.

 

Isti je odgovor kao i na prethodno pitanje.

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija