Jump to content

Koji tip firme otvoriti za rad u inozemstvu


Spartan

Preporučene objave

Pozdrav svima,

prolistao sam malo teme ali nisam našao ništa što bi odgovorilo na moja pitanja.

Dakle, moja situacija je sljedeća. Otvara mi se prilika za posao u jednoj njemačkoj firmi na njihovom projektu u Meksiku.

Ja bi za njih radio kao externi "supervisor" odnosno recimo nadzorni/poslovođa kod izvođenja radova.

Ukoliko je bitno, radi se o montaži industrijskih postrojenja, konkretno pivovara(cjevarija,tankovi,silosi i slično)

Ugovor bi bio potpisan sa njihovom podružnicom u Meksiku.

Ono što mene sada interesira je koji tip firme bi ja trebao otvoriti za nešto takvo? Da li j.d.o.o, d.o.o ili postoji možda neka bolja varijanta za mene u smislu rasterećenja s porezima i davanjima?

Ne zanima me kako "varati" državu na porezima, nego jednostavno prema mojim "istraživanjima" online, u slućaju da otvaram d.o.o zbog toga, porezna opterećenja su poprilično velika (25% na svaki izdani račun, pa zatim prilikom isplate plaće svi porezi/prirezi i doprinosi i još na kraju godine porez na dobit ukoliko je uopće bude)

i dvoumim se da li bi mi to na kraju krajeva onda bilo i isplativo.

Dakle, mene ne interesira zapošljavanje dodatnih ljudi ili imati više zaposlenika. Ja bih bio kao vlasnik/direktor ili šta već i jedini zaposleni.

Jel postoji neka varijanta samozapošljavanja ili "freelancinga" možda za nešto takvo?

Hvala unaprijed!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija