Jump to content

Uskraćivanje poštenom suđenju


STEGA777

Preporučene objave

Poštovani svi koji želite pomoći,

radi se prometnoj nesreći samo sa lakšim tjelesnim ozljedama za koje se mene optužuje, a dogodilo se još u listopadu 2021 godine. Tek u veljači ove godine dobio sam presudu s kaznenim nalogom da sam kriv, a sud se poziva na članke 118. stavak 1. KZ u vezi sa čl.34. KZ. Dobio sam uvjetnu kaznu zatvora od 6 mjeseci s rokom kušnje od 1 godine. Uložio sam prigovor protiv presude-kaznenog naloga koji mi nije usvojen od optužnog vijeća. Napominjem da je policija u dokumentu Pouka o pravima osumnjičenika napisala u opisu sumnje o počinjenju kaznenog djela opisanog u članku 215. st.1 KZ. Ovo mi je bitno: nisam dobio pozive niti za jedno ročište, niti za glavnu raspravu, time mi nije omogućen pristup sudu niti pravedno suđenje  jer mi nije omogućeno postavljanje pitanja svedoku i drugima sudionicima postupka, nisam niti mogao pročitati zapisnike o saslušanju ostalih sudionika u postupku, a nisam mogao niti iznijeti svoju obranu sve dok nisam dobio presudu-kazneni nalog sa mogućnošću prigovora. Jesu li mi uskraćeni osnovni postulati za pravedno suđenje ? Molim savjet što mi još preostaje kao pravna mogućnost jer na ovo zadnje rješenje optužnog vijeća nemam pravo žalbe ? Trebam li se pomiriti sa ovom kaznom, odnosno je li ona za mene najblaža opcija ? Molim za sve dobronamjerne i stručne savjete kako dalje postupiti. Hvala i lijepi pozdrav.

uređeno: od Borbena7
Naslov - velika slova - smatraju se vikanjem na forumu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Uskraćivanje poštenom suđenju
prije 4 sati , STEGA777 je napisao:

Poštovani svi koji želite pomoći,

radi se prometnoj nesreći samo sa lakšim tjelesnim ozljedama za koje se mene optužuje, a dogodilo se još u listopadu 2021 godine. Tek u veljači ove godine dobio sam presudu s kaznenim nalogom da sam kriv, a sud se poziva na članke 118. stavak 1. KZ u vezi sa čl.34. KZ. Dobio sam uvjetnu kaznu zatvora od 6 mjeseci s rokom kušnje od 1 godine. Uložio sam prigovor protiv presude-kaznenog naloga koji mi nije usvojen od optužnog vijeća. Napominjem da je policija u dokumentu Pouka o pravima osumnjičenika napisala u opisu sumnje o počinjenju kaznenog djela opisanog u članku 215. st.1 KZ. Ovo mi je bitno: nisam dobio pozive niti za jedno ročište, niti za glavnu raspravu, time mi nije omogućen pristup sudu niti pravedno suđenje  jer mi nije omogućeno postavljanje pitanja svedoku i drugima sudionicima postupka, nisam niti mogao pročitati zapisnike o saslušanju ostalih sudionika u postupku, a nisam mogao niti iznijeti svoju obranu sve dok nisam dobio presudu-kazneni nalog sa mogućnošću prigovora. Jesu li mi uskraćeni osnovni postulati za pravedno suđenje ? Molim savjet što mi još preostaje kao pravna mogućnost jer na ovo zadnje rješenje optužnog vijeća nemam pravo žalbe ? Trebam li se pomiriti sa ovom kaznom, odnosno je li ona za mene najblaža opcija ? Molim za sve dobronamjerne i stručne savjete kako dalje postupiti. Hvala i lijepi pozdrav.

 

Čak i dok je presuda pravomoćna ako je bilo povrede zakona možeš i sam napisati žalbu ako znaš koji točno zakoni su povrijeđeni i time ako si u pravu se pokreće izvanredni pravni lijek. S obzirom da realno nisi ni kažnjen po meni možeš samo lošije proći ako i bi slučaj došao do Visokog suda. Uvjetna kazna nije kazna nego postulat čim se rješavaju slučajevi. Nemoj 6 mjeseci raditi prometne nesreće sa ozljedama i to je to. Dakle pustili su te i nikome ništa, nek tako ostane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ja sam se žalio na taj kazneni nalog-presudu odmah po dobivanju istog, i već nakon 7 dana su mi dostavili rješenje optužnog vijeća da  se potvrđuje sve iz prvobitnog kaznenog naloga-presude i u tom rješenju uopće nisu spomenuli činjenicu da nisam  pozivan niti na jedno ročište niti sam od listopada 2021, kada se sve dogodilo, bio sa bilo kojom radnjom informiran.

Jednostavno sam sve doznao dobivši taj kazneni nalog-presudu početkom veljače 2023.

Protiv ovog rješenja više nemam pravo žalbe, pa onda što mi još uopće omogućavaju zakoni RH i pravni propisi ?

Ja sam inače u mirovini i nemam mogućnosti plaćati odvjetnika, pa se pokušavam spasiti te kazne koja mi, neki kažu nije strašna jer je uvjetna na  1 godinu, ali mene ipak to pritišće, pa i psihološki jer nekako osjećam da mi je dosta toga od informacija uskraćeno u tih 15 mjeseci.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslije svih informacija nešto mi još nije jasno.

Mene nitko nije tražio davanje privole da se ide s kaznenim nalogom, a možda je sustav to nekako odradio mimo mene. Obzirom da sam totalni laik iz pravosuđa, pa je li  onda dobro za mene što se išlo sa kaznenim nalogom ( iako sam se žalio i prigovor nije usvojen )   ?

Nakon  svega ovoga do sada hoće li sustav dalje ići na redovno suđenje ili ne ?

Je li ova presuda sa kaznenim nalogom i rješenjem o odbijanju moje žalbe-prigovora, konačno  završetak ovog postupka ?

Bar da saznam moram li se moram pomiriti sa zadnjim rješenjem optužnog vijeća i ovakvom kaznom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija