Jump to content

Nasljedstvo, ako moze pomoc prije ostavinske


Gifgod

Preporučene objave

Postovani,

Otac mi je umro nedavno, on i majka su zivjeli na jednom katu, na drugom ja, supruga i djeca. Otac je vlasnik kuce 1/1, kat na kojemu mi zivimo smo sami i izgradili kroz 15 godina. Sestra se udala i na drugoj adresi je nesto manje od 10 godina. Ja i sestra godinama ne razgovaramo a majka je dosta labilna i pod terapijom tako da imam sumlju da bi one mogle pokusati osporiti da ja dobijem svoj dio kuce kako me spada zakonski. Mozda sam paranoican ali sa njima se nikada ne zna. Oporuka ne postoji. Pa ako znate dali postoji ikakva mogucnost da ja ostanem bez svoga dijela? Recimo u blokadi sam vec par godina, siguran sam da su u strahu da bi zbog toga bila ovrsena kuca. Previse su proracunate a i opustene u ovom trenutku. Nadam se da ste rauzumjeli moj problem. 

Unaprijed zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Gifgod je napisao:

da bi one mogle pokusati osporiti da ja dobijem svoj dio kuce kako me spada zakonski.

Zakonski Vas spada isto kako i koliko njih, odnosno sva očeva imovina se dijeli na tri jednaka dijela. Imate mogućnosti prigovora na ovo, a i majka u smislu da navedena ostavinska masa predstavlja bračnu stečevinu.

prije 1 sat, Gifgod je napisao:

Recimo u blokadi sam vec par godina, siguran sam da su u strahu da bi zbog toga bila ovrsena kuca.

Sve što nasljedite itekako može biti predmet ovrhe radi namirenja Vaših dugova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predpostavljam da bi imao vremena (nakon ostavinske) prepisati svoj dio na drugu osobu? Da ne bude ovrseno tako brzo.. ili se varam?

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Zakonski Vas spada isto kako i koliko njih, odnosno sva očeva imovina se dijeli na tri jednaka dijela. Imate mogućnosti prigovora na ovo, a i majka u smislu da navedena ostavinska masa predstavlja bračnu stečevinu.

Sve što nasljedite itekako može biti predmet ovrhe radi namirenja Vaših dugova.

Znaci potpuno jednako pravo imamo ja i sestra i majka? Iako sestra nije nikad sudjelovala u financijskom dijelu tijekom izgradnje i uređenja kuce? Nebi li ja imao pravo na ono sto sam izgradio(jedan kat) ostalo ne osporavam 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, Gifgod je napisao:

Predpostavljam da bi imao vremena (nakon ostavinske) prepisati svoj dio na drugu osobu? Da ne bude ovrseno tako brzo.. ili se varam?

Imali bi vremena, ali vjerovnik takve pravne radnje može pobijati, jer su počinjene njemu na štetu. Također, možete zaraditi i kaznenu prijavu, kd prijevare.

prije 14 minuta, Gifgod je napisao:

Znaci potpuno jednako pravo imamo ja i sestra i majka?

Da, zakonski ste svi očevi nasljednici u jednakom omjeru.

prije 15 minuta, Gifgod je napisao:

Iako sestra nije nikad sudjelovala u financijskom dijelu tijekom izgradnje i uređenja kuce?

To možete dokazivati u zasebnom sudskom postupku, ali ne i na ostavinskoj raspravi. Isto kao što majka može dokazivati da je ostavinska masa bračna stečevina.

prije 17 minuta, Gifgod je napisao:

Nebi li ja imao pravo na ono sto sam izgradio(jedan kat) ostalo ne osporavam 

Ne, to trebate dokazati po prigovoru u zasebnom sudskom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija