Jump to content

Alimentacija pomoc


anonimno

Preporučene objave

Trebam hitno pomoc u svezi moje situacije; rastavljen sam i trebam placati alimentaciju za svoje dvoje djece. S bivskom suprugom sam u vrlo ruznim odnosima i ocigledno nismo uspjeli se dogovoriti vec sve ide preko suda pa tako i alimentacije. Ne bih vas gnjavio o detaljima, uglavnom ,sud je donio rjesenje da trebam isplatiti odredjenu svotu za svako dijete i ne smijem kasniti s alimentacijom u buduce i ako to ne ispostivam idem u zatvor na dvije godine. To je bilo sredinom 2005. godine. Od tada, do danas, kcer je postala punoljetna (i prosla je zakonska godina dana) i nju sam isplatio (cekao sam njezinu punoljetnost da njoj dam novce jer joj mati sve potrosi na sebe a ne na djecu) i ovjerio izjavu s njom da joj nisam duzan vise i da nema daljnjih potrazivanja prema meni. No, sin ce mi uskoro postati punoljetan i imam pripremljene novce za njega koje mu zelim dati nakon njegove punoljetnosti da on s tim raspolaze kako zeli. No, glavna rasprava o dugu se odrzala prije njegove punoljetnosti gdje je sud ustanovio da sam kcer isplatio i da mi prijete zatvorom zbog neisplate sina. Ja sam im rekao da mogu isplatiti sina tek u lipnju jer cu tada imati novce i sad ne znam sto su oni odlucili. Zanima me, da li u ovakvoj situaciji oni mogu prolongirati vrijeme i reciomo odrzati ponovnu raspravu u lipnju, ili ce jednostavno donijeti odluku za slanjem u zatvor. Na toj glavnoj raspravi receno je da sam malu isplatio, da nikad nisam izbjegavao rocista, vijdelo se da cijelo virjeme nisam radio i nisam imao sredstva, nisam mijenjao adresu (bjezao), vidi se sva moja medicinska dokumentacija koja pokazuje da nisam radno sposoban i da se ceka invalidska komisija....

Molio bih zaista misljenje strucnjaka koji ima iskustva so vakvim glavnim raspravama, a ne misljenje pojedinaca o socijalnom momentu platiti ili ne, tebam ili ne?! Nisam bad gay koji ne mari za svoju djecu vec jednostavno prica je dosta komplicirana u svezi bivseg braka i djeci nista nije falilo, a na ovaj nacin radim za njih i pomazem njima. Oni to razumiju pa pokusajte i vi.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo citata iz izlaganja jedne stručnjakinje iz Srbije:

 

'- Davaoci izdržavanja su uglavnom spremni na sve kako ne bi platili alimentaciju za svoje dete. Maksimalno se trude da odugovlače sudski postupak i manipulišu kad god im se ukaže prilika. Ako je reč o parničnom postupku, gde žena traži izdržavanje za njihovu maloletnu decu, onda nastoje da što više odugovlače postupak i svi do jednog tvrde da neće da plaćaju ženi frizera, manikira, pedikira, na šta one, navodno, troše novac namenjen deci.

 

- Uvek se izvlače na to da su deci kupili jaknu, cipele ili nešto drugo i obavezno čuvaju sve račune, pa čak i iz samoposluge, da bi dokazali kako su dobri roditelji. Osim toga, donose i razna lekarska uverenja, ne bi li pokazali da kupuju sebi lekove, objašnjavaju kako im firme ne rade, pa nemaju odakle da plaćaju alimentaciju. Pri tom većina njih vozi dobre automobile, odlaze na godišnje odmore, letovanja, zimovanja... - objašnjava Vagnerova i dodaje da, ukoliko i dođe do izvršnog postupka, onda muškarci masovno rasprodaju imovinu, prebacuju je na tuđe ime, vraćaju se u roditeljski stan, čak se prijavljuju kao podstanari u stanovima svojih prijatelja.'

 

 

U rl kao i na forumima postoji arhetip određenog soja muškaraca i tata, koji se ne može sakriti ni kad tuli protiv 'patrijarhata' pod kojim podrazumjeva prevelik teret muškarčevih financijskih obveza pri razvodu i učešće u materijalnom vidu pripomoći uzdržavanja i odgoja djeteta koje je 'pripalo' bivšoj.

Njima je trn u oku što se u doprinos žene ubrojava njena svakodnevna skrb o djetetu, inzistiraju na jednakoj financijskoj opterećenosti roditeljstva jer ne razlikuju da su alimentacija i dužnost skrbi za dijete dvije različitae zakonske kategorije i obveze.

Iza toga se kriju potpuno sljepilo na potrebe djeteta, ono je samo izvor sukoba, i želja za kontrolom one koju se plaća (alimentacijom).

 

arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2005/12/26/srpski/T05122501.shtml

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da si uspio i da ces uspiti i sa drugim dijtom to me se cini potpuno ispravnim,bez obzira na pozadina koja je i onako mnogim poznata, uopce se ne treba osvrcati na neke napise koji nisu ni blizu sustini, djetu se nadoknadio ono sto si mu bio duzan placat,a to sto nije primalo na vrijeme to nek opravda druga strana svojim ponasanjem sad bar zna da ga otac nije iznevjerio i da mu je vjerovatno spreman i vise pruziti ako je u mogucnosti,i da se placao vjerovatno djete od

toga ne bi imalo nis i pricalo bi mu se uvijek da otac ne placa.sad bar ima neku osnovicu za pocetak zivota. sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako si ga tako odgojila onda ce to i uraditi ako si ga odgojila skromno onda sigurno zna sta ce uraditi sa novcima

agent je napisao:

Ma super, djetetu s 18 god (lkoje ne zna ni di mu je guzica ni di glava) iskeširati na ruke lovu. Da ju može propiti ili potrošiti utaman. Boje da si mu vozački platio?! Neću se miještai, sorry, ali to mi je tako ... :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i jos nesto bolje da moje djete te novce potrosi kako zeli,nego da ih bivsa trosi na sebe i svog ljubavnika

agent je napisao:

Ma super, djetetu s 18 god (lkoje ne zna ni di mu je guzica ni di glava) iskeširati na ruke lovu. Da ju može propiti ili potrošiti utaman. Boje da si mu vozački platio?! Neću se miještai, sorry, ali to mi je tako ... :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juicy je napisao:

A zašto mislite za žene troše novac od alimentacije na sebe ili ljubavnike? Pa kaj je alimentacija tako visoka da pokriva i te troškove? Dajte ne pričajte bedastoće. Alimentacije su u pravilu tak mizerne da jedva pokriju najosnovnije potrebe djeteta. :-)

zavisi od slucaja do slucaja, samo podji od cinjenice koliko njih inzistira novce na ruke ili na njihov osobni konto nije li logicno da ti novci idu na konto djeteta.

odgovor - zato sto mi djete nema jakne, obuce, hlaca i puno toga i to moram sve kupiti uz to platit alimentaciju na vrijeme.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ne možeš zato sudit sve žene po tome jer tvoje dijete nema jakne i dr.

A što se tiče zašto ne uplatiti na konto djeteta: dijete malodobno, ne može samo raspolagati novcem i ne može ga dizati s računa, dakle, opet bivša žena, tj. majka mora dizati novac da bi namirila potrebe djeteta. A i sud u presudi navodi: do, recimo, 15. u mjesecu na račun zakonske zastupnice - majke ili, vjeruj, čak, i na ruke majke. Dakle, kaj nije jasno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

juicy je napisao:

Pa ne možeš zato sudit sve žene po tome jer tvoje dijete nema jakne i dr.

A što se tiče zašto ne uplatiti na konto djeteta: dijete malodobno, ne može samo raspolagati novcem i ne može ga dizati s računa, dakle, opet bivša žena, tj. majka mora dizati novac da bi namirila potrebe djeteta. A i sud u presudi navodi: do, recimo, 15. u mjesecu na račun zakonske zastupnice - majke ili, vjeruj, čak, i na ruke majke. Dakle, kaj nije jasno?

nisam sudac da ja sudim, tu se samo radi o karakteru osobe, novci na ruke -su novci bivsoj, novci na konto bivse su novci bivsoj,novci na konto djeteta kojim raspolaze zz djeteta su novci namjenjeni za potrebe djeteta.Usput procitaj onaj clanak iz danasnjeg v.l.gdje majka za 18 godinu almentacije sinu duzna isplatiti 20 lipa odstete.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija