Jump to content

Dug za plin


Avelin

Preporučene objave

Pozdrav,

Situacija je sljedeća: kupila sam stan koji je prvom vlasniku bio pod ovrhom, stvorio je dosta dugova na svemu. Osoba koja ga je kupila prije mene (kupljen je da bi se odmah prodao) podmirila je većinu dugova osim plina i pričuve (to sam saznala tek kasnije). Kod prebacivanja računa na svoje ime nisam imala problema, osim sa plinom. Da naglasim, zgrada se grije na kotlovnicu tako da ne postoji mogućnost isključenja. Gospođa mi je prije par dana poslala financijsku karticu na kojoj se vidi da su dugovanja od prijašnjih godina utužena. Racune koji nisu spadali pod tužbu vlasnik prije mene je podmirio. Jucer dobijem racun za plin za 2. mjesec i na njemu je i dug od vlasnika prije!

Smiju li oni to napraviti ako postoji ovrha?

Nema mi nikakve logike da su dugovanja po kojoj je napravljena tužba prebačena na drugu osobu. Po tome bi sad mogli i meni raditi ovrhu!?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Avelin je napisao:

Jucer dobijem racun za plin za 2. mjesec i na njemu je i dug od vlasnika prije!

Na koga glasi račun i od kada ste prenijeli tu obvezu na svoje ime?

prije 5 sati , Avelin je napisao:

Gospođa mi je prije par dana poslala financijsku karticu na kojoj se vidi da su dugovanja od prijašnjih godina utužena.

Koja gospođa? 

prije 5 sati , Avelin je napisao:

Racune koji nisu spadali pod tužbu vlasnik prije mene je podmirio

Očito je podmirio račune koji su sada glasili na njegovo ime, jer je postao novi vlasnik ili?

prije 5 sati , Avelin je napisao:

Nema mi nikakve logike da su dugovanja po kojoj je napravljena tužba prebačena na drugu osobu.

Nemam nikakve tužbe već prijedlog za ovrhu. I račun koji je izdan na jednu osobu ne može se ponovno izdavati na drugu osobu. A taj račun je vjerodostojna isprava temeljem koje se pokreće ovrha s ovršnim prijedlogom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 43 minuta, Borbena7 je napisao:

Na koga glasi račun i od kada ste prenijeli tu obvezu na svoje ime?

Račun sad glasi na mene, od 01.02.2023.

 

prije 44 minuta, Borbena7 je napisao:

Koja gospođa? 

Iz računovodstva plinare. 
 

prije 44 minuta, Borbena7 je napisao:

Očito je podmirio račune koji su sada glasili na njegovo ime, jer je postao novi vlasnik ili?

Ne, podmirio je račune koji su i dalje glasili na starog vlasnika jer je stan kupljen i prodan u razdoblju od 3 mjeseca te je platio račune za taj period. 
 

prije 48 minuta, Borbena7 je napisao:

Nemam nikakve tužbe već prijedlog za ovrhu. I račun koji je izdan na jednu osobu ne može se ponovno izdavati na drugu osobu. A taj račun je vjerodostojna isprava temeljem koje se pokreće ovrha s ovršnim prijedlogom.

Ok, ovrha. To znaci da oni nisu smjeli taj dug staviti na mene?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, Avelin je napisao:

Račun sad glasi na mene, od 01.02.2023.

Od datuma prijenos odgovarate za dugovanje tj. potrošnju koja je pak nastala isto od tog datuma prijenosa.

prije 26 minuta, Avelin je napisao:

Iz računovodstva plinare. 

Radi zaštite osobnih podataka ta osoba ovo nije smjela dijeliti kao informaciju s Vama.

prije 26 minuta, Avelin je napisao:

Ne, podmirio je račune koji su i dalje glasili na starog vlasnika jer je stan kupljen i prodan u razdoblju od 3 mjeseca te je platio račune za taj period. 

Sve ok, jer je u to vrijeme bio zk vlasnik, tako da to nisu dugovi prethodnog vlasnika već su bili njegovi osobni dugovi.

prije 27 minuta, Avelin je napisao:

To znaci da oni nisu smjeli taj dug staviti na mene?

Od datuma prijenosa na Vas, potrošnja ide na Vaše ime. Sve prije na prethodnog vlasnika. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija