Jump to content

godišnji u 2007.


anonimno

Preporučene objave

imate pravo na razmjerni dio GO, ako vam radni odnos prestaje prije 30. lipnja.

 

razmjerni dio znači 1/12 za svaki navršenih mjesec dana rada.

 

računa se tako da najprije utvrdite koliko imate dana GO u 2007. pretpostavimo da imate 18 dana GO, a da će vam radni odnos prestati 20.5.07. jednostavno izmnožite 18 dana sa 4/12 jer imate navršenih 4 puna mjeseca rada i kada izvršite sve računske operacije dobijete da vam pripada 6 dana GO.

 

ako vi otkazujete ugovor o radu tada uredite stvari na način da odredite datum prestanka radnog odnosa, vodeći računa o propisanom ili ugovorenom otkaznom roku koji morate odraditi (ako radnik otkazuje otkazni rok ne može biti duži od 1 mjeseca, ako radnik ima za to osobito važan razlog) i GO koji biste željeli iskoristiti.

 

Ako imate u planu novi posao i prekid između dva posla vam neće biti duži od 8 dana, tada ne morate iskoristiti GO, nego vam je poslodavac prilikom odlaska dužan izdati potvrdu iz koje će biti vidljivo koliko vam je dana GO ostalo (pretpostavimo u vašem slučaju da će potvrda glasiti da niste koristili GO za 2007. uopće).

 

ako vam poslodavac otkazuje, tada imate pravo iskoristiti GO i za vrijeme korištenja GO vam ne teče otkazni rok.

 

kad pitate koliko vam je otkazni rok koji morate odraditi, predlažem da pogledate što vam je (i je li uopće o tome) napisano u vašem ugovoru o radu. Ako ugovor ne kaže ništa posebno, pretpostavljam da upućuje na odgovarajuće odredbe Zakona o radu, a tada bi otkazni rok, obzirom da radni odnos traje od 15.02.2006. iznosio mjesec dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo je članak 125?????nije mi baš jasno

 

Članak 125.

 

(1) Poslodavac koji je fizička osoba može pisanom punomoći ovlastiti drugu poslovno sposobnu punoljetnu osobu da ga zastupa u ostvarivanju prava i obveza iz radnog odnosa ili u svezi s radnim odnosom.

 

(2) Ako je poslodavac pravna osoba, onda ovlaštenja iz stavka 1. ovoga članka ima direktor ili drugo tijelo za to ovlašteno statutom, ugovorom ili izjavom o osnivanju ili drugim pravilima pravne osobe.

 

(3) Tijelo iz stavka 2. ovoga članka može svoja ovlaštenja pisanom punomoći prenijeti na drugu poslovno sposobnu punoljetnu osobu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To Vam je čl. 125. iz pročišćenog teksta ZOR koji su u Uredu za zakonodavstvo tooooootaalnooo unakazili.

Naime, prenumerirali su članke zakona nakon što su iz teksta izbacili one koji su izbrisani, tako da morate biti vrlo pažljivi kad navodite članke, te kad se radi o pročišćenom tekstu zakona to bi obavezno trebalo navesti u zagradi.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vidim da se raspravlja o godišnjima pa rekoh da i ja pitam ono što mene zanima

dakle radni odnos sam zasnovala 1.10. 2006.g, pravo na godišnji stiječem 1.4. jel tako

imam pravo na 18 dana godišnjeg. mene sad zanima ukoliko ja od 15.7. počnem raditi kod drugog poslodavca bez prekida između dva radna mjesta kako mi se računa godišnji, do kada ja mogu iskoristiti te dane godišnjeg do 30.6. ili...:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste vi xxx toliko retardirani da ne znate prvo pročitat ZOR pa postavljate ovako glupa pitanja? Samo da znaš da ide copy paste svih ovih pitanja na sve žive forume da znaju ljudi kakvi cigani su vlasnici xxx.

 

nazivi osoba i tvrtke obrisani

urednička napomena: nemamo ništa protiv argumentirane kritike bilo kojih osoba, no ako želite nekog prozivati imenom i prezimenom, onda molimo da se i potpišete vašim imenom i prezimenom, inače objavu ili imena brišemo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija