Jump to content

drvodjeljski tehničar


Tomi28

Preporučene objave

Poštovani,

zanima me mogu li otvoriti slobodan obrt u struci bez majstorskog ispita. Naime, po struci sam drvodjeljski tehničar i bavio bih se izradom idejnih rješenja u prostorima, izradom tehničkih nacrta za namještaj i dizajnom namještaja (uglavnom kuhinje i ugradbeni ormari). Zanima me mogu li naručivati gotovi ili skrojeni materijal (prema izrađenom nacrtu) u specijaliziranim trgovinama i stolarijama, te ih potom sam montirati klijentu. Želio bih izbjeći majstorski ispit za stolara jer ne planiram raditi sa stolarskim alatima (pile, kanterice, cnc) nego isključivo ručni alat i montaža gotovog namještaja. Postoji li djelatnost vezana za moju struku prema kojoj bih mogao otvoriti obrt?

Unaprijed hvala na pomoći.

Tomislav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Tomi28 je napisao:

Poštovani,

zanima me mogu li otvoriti slobodan obrt u struci bez majstorskog ispita. Naime, po struci sam drvodjeljski tehničar i bavio bih se izradom idejnih rješenja u prostorima, izradom tehničkih nacrta za namještaj i dizajnom namještaja (uglavnom kuhinje i ugradbeni ormari). Zanima me mogu li naručivati gotovi ili skrojeni materijal (prema izrađenom nacrtu) u specijaliziranim trgovinama i stolarijama, te ih potom sam montirati klijentu. Želio bih izbjeći majstorski ispit za stolara jer ne planiram raditi sa stolarskim alatima (pile, kanterice, cnc) nego isključivo ručni alat i montaža gotovog namještaja. Postoji li djelatnost vezana za moju struku prema kojoj bih mogao otvoriti obrt?

Unaprijed hvala na pomoći.

Tomislav

 

Možete otvoriti: 

1. slobodne djelatnosti:

74.10 Specijalizirane dizajnerske djelatnosti Ovaj razred uključuje: – modni dizajn tkanina, odjeće, obuće, nakita, namještaja i ostalih predmeta (opreme) za interijere, ostalih modnih proizvoda, kao i drugih proizvoda za osobnu potrošnju ili kućanstvo – industrijski dizajn, tj. izradu i razvoj nacrta i specifikacija koji optimiraju upotrebu, vrijednost i izgled proizvoda, uključujući izbor materijala, mehanizama, oblika, boje i načina površinske obrade proizvoda, a uzimajući u obzir ljudske osobine i potrebe, sigurnost, tržišnu zanimljivost kod distribucije, upotrebe i održavanja proizvoda – usluge grafičkog dizajna – djelatnosti uređenja interijera 

43.32 Ugradnja stolarije(ovo se odnosi na ugradbeni namještaj) Ovaj razred uključuje: – ugradnju vrata (osim automatskih vrata i vrata na senzore), prozora, okvira za vrata i prozore, od drva ili drugog materijala – ugradnju kuhinjskih elemenata, stepenica, opreme za prodavaonice i sl. – unutrašnje završne radove kao što su radovi na postavljanju pomičnih pregrada, stropova itd.

43.31 Montaža suhe gradnje

2. vezana djelatnost:

95.24 Popravak namještaja i pokućstva(ovo se odnosi na sklapanje samostojećeg namještaja)

za ovo treba stolar bez majstorskog ispita, a s obzirom da Vi imate za jedan stupanj više i da je odgovarajuća sprema mislim da Vm mogu priznati, ali uvjek možete tražiti i mišljenje Ministarstva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija