Jump to content

Žalba


crni marko

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Može li me netko uputiti jel se isplati pisati žalbu na riješenje mirovinskog,naime predao sam papire za vještačenje za mirovinu i dobio negativan odgovor 

Maloljetni hr branitelj,dragovoljac,30%hvi trajno,PTSP u tretmanu kod psihijatra redovno od 2007 godine,uz ostale bolesti da ne nabrajam.nezaposlen od 2010godine jednostavno neznam što i kako dalje.

Hvala svima na eventualnim odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , crni marko je napisao:

Pozdrav svima!

Može li me netko uputiti jel se isplati pisati žalbu na riješenje mirovinskog,naime predao sam papire za vještačenje za mirovinu i dobio negativan odgovor 

Maloljetni hr branitelj,dragovoljac,30%hvi trajno,PTSP u tretmanu kod psihijatra redovno od 2007 godine,uz ostale bolesti da ne nabrajam.nezaposlen od 2010godine jednostavno neznam što i kako dalje.

Hvala svima na eventualnim odgovorima

Kolega da sam ja na vašem mjestu svakako bi uputio žalbu pa šta bude nemate šta izgubit a u međuvremenu skupljati med. dokumentaciju i liječenje za obnovu postupka čim se pravno steknu uvjeti za to.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Kruno76 je napisao:

Kolega crni marko, jel niste od 2007 do sada podnosili zahtjev za mirovinu, i sam sam maloljetni dragovoljac u mirovini od 2009, bitno vam je kontinuirano liječenje, ratni put, broj dana u borbenom sektoru, bolesti u svezi rata, mora vam pisati u obrazloženju rješenja zbog čega nemate pravo na mirovinu 

Jesam,2012 i 2015 svaki put je bilo negativno kako su mi tada govorili zbog toga jer nemam HRVI,nakon što je donesen zakon o ponovnoj mogućnosti ostvarivanja HRVI po osnovi bolesti,nakon 4 privremena rješenja krajem prošle godine sam dobio status HRVI 30%trajno nakon toga ponovno predam sve papire za vještačenje i eto opet negativno.

Inače kako sam i naveo maloljetni hr branitelj,dragovoljac 1320 dana borbenog sektora 250 dana neborbenih ali džaba bolest uzima svoje,a ja di san bije nigdi što sam radije ništa,tako ispada🤷

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...
Dana 24. 03. 2023. u 8:10, crni marko je napisao:

Pozdrav svima!

Može li me netko uputiti jel se isplati pisati žalbu na riješenje mirovinskog,naime predao sam papire za vještačenje za mirovinu i dobio negativan odgovor 

Maloljetni hr branitelj,dragovoljac,30%hvi trajno,PTSP u tretmanu kod psihijatra redovno od 2007 godine,uz ostale bolesti da ne nabrajam.nezaposlen od 2010godine jednostavno neznam što i kako dalje.

Hvala svima na eventualnim odgovorima

Pozdrav svima!

Vezano za moju temu,odnosno žalbu na rješenje HZMO,provjeravam na stranicama HZMO(upiti na evidencije) piše za vaš predmet zadužen je ELEKTRONIČKI SUSTAV UPRAVLJANJA DOKUMENTIMA.

ako mi netko može pojasniti što to točno znači.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani obećao sam da ću objaviti kako je završilo po pitanju žalba na omjer rat mir. Ukratko maloljetni dragovoljac 30,70 opća žalio se i vijeće viših vještaka salo 70,30 opća da bi mobs revizija skinula na 40,60 naravno da slijedi tužba i samo jedno pitanje dali su me mogli vještačiti povodom žalbe bez osobnog pregleda 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citiraj

Vezano uz tužbeni navod tužitelja da na drugostupanjskom vještačenju nije osobno pregledan, napominje se da iz odredbi Uredbe o metodologijama vještačenja ne postoji obaveza vijeća viših vještaka da pozove osiguranika na pregled, te iz iste proizlazi da se u žalbenom postupku radi o diskrecijskoj procjeni vještaka o tome kada je potrebno neposredno pregledati osiguranika.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija