Jump to content

Ovrha, povišenje alimentacije


IvonaAnovi

Preporučene objave

Pozdrav! Bivši ima ovrhu za alimentaciju jer nije plaćao 5 god(oke, ne moram lamentirati zašto ga prije nisam tužila). Prije 1 mj donesena je presuda za redovnu alimentaciju i sa sutkinjom je dogovoreno da će uplaćivati 200 € na moj račun dok ovrha teče. Da mu olakšam situaciju, mislila sam da samo nadoda 500 kn ili 66 € na ovrhu, ali nit stiže ovrha nit redovna alimentacija pa me zanima što se sve tu moglo izdešavati(zaposlen je) i što u slučaju da ne dobijem nikakvu uplatu. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 33 minuta, IvonaAnovi je napisao:

Bivši ima ovrhu za alimentaciju jer nije plaćao 5 god

Temeljem kakve isprave se provodi ova ovrha? Za koje iznose, dospjele ili buduće po dospjeću? Ovrha na FINA-i ili na plaći kod poslodavca?

prije 34 minuta, IvonaAnovi je napisao:

Prije 1 mj donesena je presuda za redovnu alimentaciju i sa sutkinjom je dogovoreno da će uplaćivati 200 € na moj račun dok ovrha teče

Ako je tek donesene, temeljem čega duguje od prije? Da li je ova odluka pravomoćna i ovršna?

prije 35 minuta, IvonaAnovi je napisao:

Da mu olakšam situaciju, mislila sam da samo nadoda 500 kn ili 66 € na ovrhu,

Kako ste ovo zamislili provesti?

Molim sve odgovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Borbena7 je napisao:

Temeljem kakve isprave se provodi ova ovrha? Za koje iznose, dospjele ili buduće po dospjeću? Ovrha na FINA-i ili na plaći kod poslodavca?

Ako je tek donesene, temeljem čega duguje od prije? Da li je ova odluka pravomoćna i ovršna?

Kako ste ovo zamislili provesti?

Molim sve odgovore.

Presuda  je pravomoćna od 2016, nije plaćao alimentaciju i predala sam fini presudu i ovršen je za zaostatke. Ne znam dal ima neke veze s time njegova firma. Doneseno je da od ovog mjeseca plaća redovnu alimentaciju. Nije ni meni jasno kako da to provedem jer ovrha ide, a redovnih, tekućih 200 € također treba uplatiti. Ne želim mu  uzeti pola plaće tako da sam htjela na onaj način na koji sam navela. 

odluka suda o alimentaciji je donesena 2016,nije ju plaćao, ovršila sam ga nakon 5 god na Fini, tužila za tekuću, i na sudu u ožujku je rečeno da uplaćuje od ovog travnja 200€ na račun. Ali ništa na od toga svega

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija