Jump to content

otvaranje kafica


Only my

Preporučene objave

Molin vas za savjet. Zelim se upustiti u postolovinu otvaranja svog kafica u malom gradicu. Najam bi bio 350e. Posto pojma nemam o tome molim vas par informacija. Prvo mogu li kao zavrseni trgovac otvoriti kafic na svoje ime? Mjesecni troskovi (imala bi 1 radnika i ja) te otprilike troskovi otvaranja (ne mislim na uredjenje ppsto je sve namjesteno,lokal ne radi 2god) cisto da znam s kolikp bih trebala raspolagati i najvaznije mjesecni troskovi (placa,porez,rezije) sve sto treba. Hvala unaprijed

uređeno: od Borbena7
Naslov - velika slova - smatraju se vikanjem na forumu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u otvaranje kafica
  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani
1. bi morali osnovati npr, Jdo - nisu veliki troškovi, iz razloga da zaposlite 1 radnika KV Ugostitelj.
2 OBAVEZNO provjerite dali navedeni prostor ima Uporabnu dozvolu - ako nema, ne ulazite u taj prostor,
u smislu najma jer se sve može zakomplicirati u nedogled i vremenski i financijski, jer svi lokali koji se nanovo otvaraju uz sve ostalo, moraju imati uporabnu dozvolu - lokali koji rade, a nemaju istu, mogu raditi, dok zakonodavac ne odredi rok da se ista mora ishodovati, da pojasnim - lokal radi a nema uporabnu, zakonodavac ga neče zatvoriti,, ali, ako se isti zatvori, prilikom novog otvaranja mora imati uporabnu dozvolu.
Ako je po tom pitanju sve u redu, lokal je kažete namješten, vama za početak rada nisu potrebna velika financijska sredstva, jer , robu , mislim na piče možete naručivati takoreči - svaki dan, to jest ,,,vrtiti,,isti novac u krug.
2. otvaranje Jdo - ccca - 200.e
3. dnevni obrtni kapital - ccca - 500.e
4. plača djelatnika u bruto iznosu, sa svim obavezama - ccca- 1500.e
5. najam prostora - 350.e mjesečno
6. knjigovodstveni servis - ccca max. 200 do 300e mjesečno
7.troškovi oko otvaranja - minimalni tehnički uvjeti i ostale takse ..ccca - 200e
--------------------
Napisali ste da je lokal namješten, pretpostavljam da ima - fiskalnu kasu - cafe aparat - ledomt,
i sve ostalo što je potrebno za rad.
VAŽNO - Prije ulaska u realizaciju posla, morate znati da uz vaš rad i rad jednog djelatnika, morate
imati minimalni dnevni promet - u 2 smijene ukupno - minimalno - 300. eura, sve ispod toga bi bilo rizično.
8. Biznis se svodi na mjesečni - prihod i mjesečni rashod - tako da iznos dnevnog prometa od 300.e
x 30 dana = 9.000.eura - PRIHODA - Sad od tog iznosa odbijate sve rashode - ako vam se matematički sve poklopi da ste u plusu,, bar jednu mjesečnu plaču, za početak dok se posao ne uhoda možete računati da možete uči u navedeni biznis.
Pozdrav
P.S - Možda sam omaškom neke troškove zaboravio napisati, kao što je - čistačica..itd

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija