Jump to content

Curi mi u stan


anonimno

Preporučene objave

Kupila sam stan i sve je bilo u redu. Nakon 5 mjeseci mi je procurilo u dio stana iznad kojeg su stepeice, ulazak u stan stanara iznad mene. Firma koja održava zgradu jenapravila elaborat radova, poslala na potpis predtavniku stanara i tu kreću problemi. Taj predstavnik je onaj isti od kojeg meni curi i neda dase to popravi. Cak je i skupio potpise stanara da se to ne popravi (uz ne znam koje objašnjenje, valjda jer sam nova u zgradi, a su svi protiv). Dobila sam dopis od te firme koja održava zgradu da oni ne zniju to sanirati, jer imaju potpise stanara, ali da mi savjetuju da svoje pravo ostvarim na sudu. Sada sam sve predala i cekam.

Da li netko zna koliko bi to moglo trajati (imam plijesan i vlagu u novo renoviranom stanu!!!!)? Mogu li osim popravka traziti i neku odštetu ili moram opet sve sama platiti?

HVALA, HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svu štetu snosi štetnik.

neka vještak u postupku utvrdi od koga je curilo i kolika je šteta i što sve treba poduzeti za saniranje.

 

dakle, jednom tužbom tražite od štetnika da prestane sa daljnjim radnjama koje vama nanose štetu, da vam naknadi štetu, da mu se narede točno određene radnje radi saniranja koje će poduzeti treća osoba u slučaju njegova odbijanja i platiti će vam sve troškove.

 

trajati će to par godina ali doći ćete do pravde koliko god bila spora (ovo je procjena za zagrebački sud)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija