Jump to content

Kupovina vozila bez prebivališta


Chamade

Preporučene objave

Ja sam HR drzavljanin koji zivi izvan EU i nema registrirano prebivaliste u HR. 
Htio bi kupiti vozilo (motorcikl) i koliko znam to nije moguce bez prebivalista zbog registracije/osiguranja. 
 

Pitanje je da li je to moguce napraviti preko obitelji koja zivi u HR?

Da li mi oni mogu dati punomoc da ja mogu registrirati/osigurati na sebe ili se to radi na njihovo ime? 
 

Hvala unaprijed na odgovoru

uređeno: od Chamade
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Iustitia_ZD je napisao:

nije moguće bez prebivališta.

dakle u ovom slučaju bi trebalo vlasništvo vozila odnosno registraciju napraviti na ime nekoga iz obitelji tko ovdje živi

Hvala na odgovoru.

Da li u tom slucaju ako mi majka osigura/registrira motor i da punomoc mogu putovati izvan HR?

Da li mi je potrebna hrvatska vozacka ili mogu koristiti svoju stranu za voznju tog vozila?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 29. 04. 2023. u 14:40, Iustitia_ZD je napisao:

nije moguće bez prebivališta.

dakle u ovom slučaju bi trebalo vlasništvo vozila odnosno registraciju napraviti na ime nekoga iz obitelji tko ovdje živi

Sada ne znam da li ovo znate ali radi se o vecem motoru za koji je potrebna A kategorija vozacka. 
Da li je i u tom slucaju moguce da moj otac kupi/registrira motor (on nema A vozacku) i da mi da punomoc?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Chamade je napisao:

Sada ne znam da li ovo znate ali radi se o vecem motoru za koji je potrebna A kategorija vozacka. 
Da li je i u tom slucaju moguce da moj otac kupi/registrira motor (on nema A vozacku) i da mi da punomoc?

hvala

Može, nije uvjet da vlasnik vozila ima položenu kategoriju, ali onaj koji upravlja vozilom mora imati položenu kategoriju za tu vrstu vozila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija