Jump to content

Promjena radnog mjesta


anonimno

Preporučene objave

Vidim da na Legalisu ima dobrih poznavatelja prava, pa bih molio za pomoc u vezi jednog slucaja.

Jako mi je hitno pa vas molim da pomognete.

 

Moja mama radi u jednoj firmi kao rukovoditelj linije vec 38 godina. Zbog tehnoloskog viska smanjuje se broj rukovoditelja linija,pa su odluèili nju maknuti

sa tog radnog mjesta na neko novo izmisljeno radno mjesto, gdje bi imala losije radne uvjete i losiju placu.

Inace ona je najstarija na toj vrsti radnog mjesta.U slucaju odbijanja dobiva otkaz. Na njenom bivsem radnom mjestu ostat ce neki mladji ljudi.

Pitanje je: da li ju mogu prebaciti na mjesto sa nizom placom s obzirom da njeno mjesto nije potpuno ukinuto.

S obzirom na trenutnu situaciju sa mirovinama i na cinjenicu da ako ode sad moze dobiti otpremninu da li joj se isplati odbiti novo radno mjesto

tj. dobiti otkaz,uzeti otpremninu,otici na burzu jos 3 godine i nakon toga u mirovinu ili prihvatiti to radno mjesto.

 

Puno hvala na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je sigurno Kraš.Tamo je stanje katastrofa,samo se još nezna u javnosti.Ja tamo radim 20g sa VŠS spremom i sada sam dobio ponudu za ponizno degradirajuće poslove ili otkaz.Odlazim i uzet ću ono što dobijem i u novi početak.Mislim da i mama treba tako napraviti jer je blizu penzija.Ako se radi o Krašu proizvodnja se uskoro seli i bit će opet reformi,ali je pitanje hoće li onda dijeliti otpremnine i šta će ostati od tvrtke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija