Jump to content

Ovrhe za račune koje nismo dobili


marija-smb

Preporučene objave

Poštovani,

u kontaktu smo s Komunalac d.o.o. iz Samobora saznali da imamo otvorene ovrhe iz 2014., 2016. i 2019. godine.

Do sada nismo imali nikakvih saznanja o tim dugovanjima, niti smo dobivali račune za koje oni tvrde da smo dužni. Naravno, u tom vremenu su kamate rasle bez da nas je itko obavijestio, slao opomene ili obavijesti o ovrhama.

Ne bismo niti saznali za to da nismo poslali zahtjev za odvozom glomaznog otpada te nam je tada rečeno da imamo dug od skoro 700 eura.

Kako bismo trebali postupiti u ovakvoj situaciji?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Oni su nama poslali  3 rješenja o ovrsi koja nismo prije ove godine vidjeli. 

1. 2014. - Rješenje o ovrsi za komunalnu naknadu

2. 2016. Rješenje o ovrsi naknade za uređenje voda

3. 2019. Rješenje o ovrsi  naknade za uređenje voda

 

Ovršni prijedlog nam nikad nije uručen. Ima li mogućnosti da te ovrhe odu u zastaru? Jesu li uopće valjane?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, marija-smb je napisao:

Oni su nama poslali  3 rješenja o ovrsi koja nismo prije ove godine vidjeli. 

Tko to oni? Da li su rješenja o ovisi pravomoćna? Ako jesu - tko, kako i na koju adresu Vam ih je uručio?

prije 7 minuta, marija-smb je napisao:

Ima li mogućnosti da te ovrhe odu u zastaru?

Pokretanjem ovrhe su prekinuli zastarni rok. Sada treba vidjeti, da li je prije toga nastupila zastara potraživanja (računa se od dospijeća pojedinog računa do datuma slanja ovršnog prijedloga).

prije 8 minuta, marija-smb je napisao:

Jesu li uopće valjane?

Ovisi o njihovom sadržaju i načinu na koji su postale pravomoćne, ako su uopće postale.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Borbena7 je napisao:

Tko to oni? Da li su rješenja o ovisi pravomoćna? Ako jesu - tko, kako i na koju adresu Vam ih je uručio?

Na zahtjev za odvozom glomaznog otpada smo dobili odgovor od strane Komunalac d.o.o da nam ne mogu odobriti zahtjev dok ne platimo dugove. U prepisci smo pokušavali saznati o kakvim se dugovima radi, te su nam na mail poslali Rješenja o ovrsi.

prije 11 minuta, Borbena7 je napisao:

Pokretanjem ovrhe su prekinuli zastarni rok. Sada treba vidjeti, da li je prije toga nastupila zastara potraživanja (računa se od dospijeća pojedinog računa do datuma slanja ovršnog prijedloga).

Koliko sam upoznata, za naknade za uređenja voda prije 2019. godine nisu uopće slali račune već su korisnici samostalno to morali uplaćivati. Tek od 2019 su u račune uračunali i naknadu za uređenje voda i komunalnu naknadu pa se sada sve to plaća jednim računom.

Ovdje se radi o dugovanju mojih roditelja pa ja prenosim njihove riječi za te dugove, koliko se oni sjećaju nisu im nikada poslali ovršni prijedlog već su to rješenje o ovrsi poslali samo meni na mail. 

Što se tiče pravomoćnosti ovrhe, nisam sigurna mogu li na to odgovoriti pa prilažem jedno od rješenja koje su mi poslali sa zacrnjenim podacima o korisniku.

ovrha-1.jpg

ovrha-2.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija