Jump to content

Jednostavni stečaj potrošača i plaća


ofelia

Preporučene objave

prije 8 sati , ofelia je napisao:

Da li se onda to prekida i neće mi biti otpisani dugovi?

Nema prekida, a sud s obzirom na stanje u spisu donosi konačnu odluku.

prije 8 sati , ofelia je napisao:

I koliko traje postupak? 

Nema pravila, ovisi o opterećenju suda, korištenju pravnih lijekova u odnosu na odluku itd.

prije 8 sati , ofelia je napisao:

vidim da je jedna ovrha taman postala neaktivna prije stečaja

Temeljem čega je postala neaktivna?

prije 8 sati , ofelia je napisao:

tako da ako me i oslobode, znači da opet nisam mirna nego mi se mogu naplatiti bilo kad?

Da li ste se očitovali da ste suglasni sa pokretanjem postupka ili ste se oglušili na ovaj poziv?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , ofelia je napisao:

Starija je od tri godine, ali ne znam temeljem čega, to sam vidjela na e-građani kao i taj poziv i to kasno da se očitujem jer sam na drugoj adrei od prebivališta pa mi nije stiglo

Onda neće biti obuhvaćena u ovom sudskom postupku.

prije 1 sat , ofelia je napisao:

Dakle, ako radim, manje su šanse da mi otpišu dug?

Da, ali nije isključeno da ćete biti oslobođeni tih obveza.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam da mogu, ali ako se već skida s plaće, nejasno mi je zbog čega povlače ovrhe da bi ih opet aktivirali, kakve su to igre? Zar nije lakše skidati s nečijeg računa svaki mjesec ako već vide da opet imam primanja... Ne razumijem najiskrenije. Taj dug svakako ne mogu odjednom podmiriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , ofelia je napisao:

Znam da mogu, ali ako se već skida s plaće, nejasno mi je zbog čega povlače ovrhe da bi ih opet aktivirali, kakve su to igre?

Nisu u pitanju nikakve igre već pravo ovrhovoditelja da zatraži prisilno namirenje kada on to želi. Isto pravo imate i Vi kao ovršenik, jer uvijek možete podmiriti svoj dug.

Ovrhe se povlače iz reda naplate zbog različitih razloga, npr. da ne bi bile obuhvaćene jednostavnim postupkom stečaja potrošača; da bi se pokušala naplata na drugom predmetu i sredstvu; radi ustupa tražbine...

prije 22 sati , ofelia je napisao:

Zar nije lakše skidati s nečijeg računa svaki mjesec ako već vide da opet imam primanja...

Da, ako se baš oni namiruju tj. ako nisu u redu čekanja, ali ni to nije jamstvo da se ne mogu povući i gomilati kamate čekajući da sami podmirite dug ili da se pokušaju brže naplatiti na drugom predmetu i sredstvu ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija