Jump to content

Stan i zanemarivanje roditelja


gravosa

Preporučene objave

Postovanje,

Ne znam je li ovo pravo mjesto za moje pitanje, ima neke veze sa nasljedjivanjem, pa sam mislio odje probat

Radi se o tome da smo majka, brat i ja od pokojnog oca naslijedili stan. Majka se svog dijela odrekla u bradovo ime tako da je stan bio 1/3 u mom vlasnistvu a 2/3 u bratovom. Po tome valjda ispada da majka nije imala nikakvog prava nad tim stanom i tehnicki je bila podstanarka kojoj smo mi mogli u bilo koje vrijeme otkazati stan. Ovo je moje laicko razmisljanje pa mi nemojte zamjeriti.

E sad dolazimo na moje pitanje, ako se majka razbolila, na samrti i treba joj neko da vodi racuna o njoj jer je u krevetu a mi ne dolazimo jer zivimo vanka (ili ne zelimo brinuti o njoj, moze li drzava u slucaju da oni brinu o njoj na neki nacit, uzeti taj stan kao neku ovrhu ili bilo sto izmisle, iako je stan ko sto sam vec napisao moj i bratov.

Pitanje je malo nezgodno i naj vjerojatnije za osudu, ipak je majka u pitanju ali me bas zanima procedura u tom slucaju ako djeca ne brinu o roditelju koji zivi u njihovom stanu i ako drzava preuzme skrb, moze li drzava uzeti taj stan kao neku naknadu.

Hvala na odgovorima

Pozdrav

Antun

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , gravosa je napisao:

Pitanje je malo nezgodno i naj vjerojatnije za osudu, ipak je majka u pitanju ali me bas zanima procedura u tom slucaju ako djeca ne brinu o roditelju koji zivi u njihovom stanu i ako drzava preuzme skrb, moze li drzava uzeti taj stan kao neku naknadu.

Ništa Vam država neće uzeti, ali ćete zaraditi kaznene prijave, jer bi se ovdje radilo o zanemarivanju starije osobe, a što je kazneno djelo nasilja u obitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Stan i zanemarivanje roditelja
prije 8 sati , Borbena7 je napisao:

Ništa Vam država neće uzeti, ali ćete zaraditi kaznene prijave, jer bi se ovdje radilo o zanemarivanju starije osobe, a što je kazneno djelo nasilja u obitelji.

Zahvaljujem na odgovoru, to sam i mislio ali je ipak bolje pitat pametnijeg i onog sto je skole zavrsio.

Ovo sam zbog brata iso provjerit jer nesto mudruje pa bi zelio biti na cistom.

Pozdrav i jos jednom hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija