Jump to content

Koji je rok u kojem mi Porezna treba odgovoriti na žalbu?


Duje_S

Preporučene objave

Negdje u svibnju prošle godine uložio sam žalbu na rješenje Porezne uprave. Oko mjesec dana kasnije dobio sam rješenje u kojem se moja (osnovana i dokumentirana!) žalba odbija. Kao obrazloženje samo je kopiran tekst iz prvog rješenja. U uputama o pravnom lijeku je pisalo kako imam pravo na žalbu i ja sam je odmah uložio. Sada, skoro godinu dana kasnije, nema nikakve reakcije. Moje pitanje glasi: Imaju li organi državne vlasti, konkretno Porezna uprava, zakonsku obvezu odgovora i u kojem roku? Bio bih zahvalan ako mi možete dati podatke o primjenjenom Zakonu i također EU direktivi. Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalbu ste podnijeli Samostalnom sektoru za drugostupanjski upravni postupak?

Po praksi od njih se rješenje žalbe dobiva za 2-3 godine (prosjek). Požurnice su uglavnom učinkovite. Šalju se na ovu adresu:
https://mfin.gov.hr/o-ministarstvu/djelokrug-2507/ustrojstvo-84/samostalni-sektor-za-drugostupanjski-upravni-postupak-140/140


No, jako je bitno da li žalba odgađa ili ne odgađa izvršenje rješenja.

Ako žalba ne odgađa izvršenje poreznog rješenja i Vi ste platili porez pa se žalili, onda možete poslati požurnicu/e.

Ako pak žalba odgađa izvršenje poreznog rješenja onda Vam Porezna još nije utvrdila dug i teku zastarni rokovi prava na utvrđivanje poreza.


Možete li napisati (to Vam inače sve piše u rješenjima)

1. doneseno rješenje:
- o kojoj vrsti poreza se radi (porez na promet nekretnina, porez na dohodak, nešto drugo...)
- za koju poreznu godinu se odnosi dug (ne datum poreznog rješenja nego porezna godina u kojoj je nastala osnova za oporezivanje)
- da li žalba odgađa izvršenje rješenja

2. rješenje:
- da li je žalba odbijena ili odbačena
- da li žalba odgađa izvršenje rješenja







 

uređeno: od Wallflower
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija