Jump to content

Alimentacija


MiniMo

Preporučene objave

Poštovani,

U 6 mj 22. pokrenuta je tužba za alimentaciju, otac izbjegava primanje poziva za sud i ne uzdržava djete. djete ima 18 mj. Sada u 7 mj imamo zakazano ročište na kom se vjerojatno neće pojaviti. Budući da radi na crno od ovrhe na njegovo ime vjerojatno ništa. Mogu li tražiti sudsku presudu po kojoj baka i djed trebaju plaćati alimentaciju, i eventualno pokrenuti ovrhu nad njima.

Hvala na info

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani novi sam ovdje triba mi pravni savjet ako neko može pomoći.Ja i supruga se rastajemo nakon 17 god braka inače živimo u Njemačkoj i imamo dvoje djece 8 i 17 god.Sad trenutno živimo u istom stanu ali u različitim sobama zanima me pošto je stan na mome poslodavcu jer nam je on našao stan kad smo došli i tako je ostao na njemu a mi smo prijavljeni na toj adresi.Zanima me može li sud izbaciti mene iz stan i reći da supruga ostaje u njemu ili ne i kako je običaj ili praksa suda šta se tiče skrbništva nad djecom inače razlog rastave je prevara moje supruge ali meni je to manje važno sad me samo zanima koja su moja prava i šta bi trebao napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , MiniMo je napisao:

Budući da radi na crno od ovrhe na njegovo ime vjerojatno ništa.

Ovrha može biti i na drugim predmetima, a ne samo na plaći i novčanim sredstvima.

prije 11 sati , MiniMo je napisao:

Mogu li tražiti sudsku presudu po kojoj baka i djed trebaju plaćati alimentaciju

Tek ako dokažete nemogućnost prisilne naplate od oca.

prije 11 sati , MiniMo je napisao:

eventualno pokrenuti ovrhu nad njima.

Ako ne budu plaćali temeljem pravomoćne odluke koja glasi na baku ili djeda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Borbena7 je napisao:

Tek ako dokažete nemogućnost prisilne naplate od oca.

Pri obradi na Czs izjvio da radi na crno, a putem Sms izjavio da se ne misli zaposliti dok god budu trajala potraživanja.

& imovine nema nikakve u svom vlasništvu.

Da li bi to bio dovoljan osnov da se traži da baka i djed plaćaju alimentaciju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija