Jump to content

Otkaz prije odlaska u mirovinu


pegisu1963

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me sljedeće:

- do ispunjavanja odlaska u mirovinu ostalo mi je 3 mj. (30.9.2023.) kada ću imati navršenih 60 god. i koji mjesec te 41. god. i 5 dana, može li se dogovoriti sa poslodavcem prestanak radnog odnosa i da me prijavi na Zavod za spošljavanje gdje bi ostvario pravo na naknadu,

- da li se vrijeme na zavodu (3 mj) vodi kao radni staž ili ne,

- mogu li za ta preostala 3 mjeseca sam uplačivati mirovinsko i zdravstveno,

- i na kraju pravo na otpremninu, kako se obračunava i da li je poslodavac obvezan isplatiti istu .

Zaposlen sam preko 31. god. kod istog poslodavca u obrtničkoj firmi.

Lp svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , pegisu1963 je napisao:

Pozdrav,

zanima me sljedeće:

- do ispunjavanja odlaska u mirovinu ostalo mi je 3 mj. (30.9.2023.) kada ću imati navršenih 60 god. i koji mjesec te 41. god. i 5 dana, može li se dogovoriti sa poslodavcem prestanak radnog odnosa i da me prijavi na Zavod za spošljavanje gdje bi ostvario pravo na naknadu,

- da li se vrijeme na zavodu (3 mj) vodi kao radni staž ili ne,

- mogu li za ta preostala 3 mjeseca sam uplačivati mirovinsko i zdravstveno,

- i na kraju pravo na otpremninu, kako se obračunava i da li je poslodavac obvezan isplatiti istu .

Zaposlen sam preko 31. god. kod istog poslodavca u obrtničkoj firmi.

Lp svima

 

- ako zelite dobivati novac sa burze, nesmijete dati vi otkaz ali nesmijete ni potpisati sporazumni raskid radnog odnosa, znaci poslodavac vam mora dati otkaz npr. kao tehnoloski visak...

- jeste sigurani da imate toliko staza koliko navodite, dali ste si dali napraviti "predkompletiranje" u HZMO-u da vidite koliko tocno imate staza zavedenog na HZMO-u, to vam je najsigurnije...

- dok ste prijavljeni na burzi radni staz vam ne tece...

- mozete sami uplacivati "produženo osiguranje"...

- kod obrtnika tesko da imate otpremninu...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , pegisu1963 je napisao:

Radio samo predkompletiranje u mirovinskom i sa 1. listopadom imati ću 41. god i 5 dana radnog staža.

Pomaže li išta što imama i statut dragovoljca, ali imama samo 115 dan borbenog djelovanja, a priznato mi je 8 mjeseci.

- OK onda ste barem sigurni sto se staza tice...

- pomaze ali za eventualnu braniteljsku mirovinu po ZOHBDR-u...

Zavisi koja "starosna mirovina za dugogodisnjeg umirovljenika" ce vam biti povoljnija ( izracunat veci iznos), ona opca po ZOMO-u ili ova braniteljska po ZOHBDR-u...

A zasto ne odradite kompletan staz do 01.10.2023., pa se nemorate zafrkavati sa burzom i dodatno placati 3 mjeseca "produženo osiguranje" iz svog djepa (cca 100 € mjesecno)...

Koji PVB - prosjecni vrijednosni bod ti je naveden u izracunu u tom kompletiranju...

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija