Jump to content

MTU - za obavljanje djelatnosti NKD 4511


zac3005

Preporučene objave

Pozdrav!

Nalazim se u dosta zamršenoj situaciji, pa se obraćam stručnjacima :)
Naime, u procesu samo otvaranja d.o.o. sa NKD 4511 - Trgovina automobilima i ostalim motornim vozilima lake kategorije. 
Dolazimo do problema MTU - apsolutno nigdje na internetu ne mogu pronaći točan popis uvjeta koje moram zadovoljiti.

Imam dvije opcije, zanima me jesu li izvedive i koja je bolja.
1) Registrirati tvrtku na svojoj adresi - živim u zgradi koja ima vlastiti parking pod rampom, vlasnik sam i garažnog mjesta u istoj ( automobile naravno ne bi držao na toj lokaciji da ne smetam susjedima, nego na lokaciji koja je u opciji 2 ) Mogu li registrati tvrtku na lokaciji na svom prebivalištu, a zapravo obavljati djelatnost na lokaciji iz opcije 2?
2) U posjedu sam nekretnine od 130 m2 sa ogradom, parkingom, radionicom itd. koja se nalazi u širem centru grada i idealna je za obavljanje djelatnosti prodaje automobila. Problem sa spomenutom nekretninom je što nema kućni broj. Mogu li registrirati poslovni prostor na toj lokaciji ako nema kućni broj, i koje točno minimalne uvjete treba ostvariti ta nekretnina kako bi nesmetano mogao obavljati djelatnost 4511?

Unaprijed hvala svima na izdvojenom vremenu i odgovorima.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 29. 06. 2023. u 11:44, zac3005 je napisao:

Pozdrav!

Nalazim se u dosta zamršenoj situaciji, pa se obraćam stručnjacima :)
Naime, u procesu samo otvaranja d.o.o. sa NKD 4511 - Trgovina automobilima i ostalim motornim vozilima lake kategorije. 
Dolazimo do problema MTU - apsolutno nigdje na internetu ne mogu pronaći točan popis uvjeta koje moram zadovoljiti.

Imam dvije opcije, zanima me jesu li izvedive i koja je bolja.
1) Registrirati tvrtku na svojoj adresi - živim u zgradi koja ima vlastiti parking pod rampom, vlasnik sam i garažnog mjesta u istoj ( automobile naravno ne bi držao na toj lokaciji da ne smetam susjedima, nego na lokaciji koja je u opciji 2 ) Mogu li registrati tvrtku na lokaciji na svom prebivalištu, a zapravo obavljati djelatnost na lokaciji iz opcije 2?
2) U posjedu sam nekretnine od 130 m2 sa ogradom, parkingom, radionicom itd. koja se nalazi u širem centru grada i idealna je za obavljanje djelatnosti prodaje automobila. Problem sa spomenutom nekretninom je što nema kućni broj. Mogu li registrirati poslovni prostor na toj lokaciji ako nema kućni broj, i koje točno minimalne uvjete treba ostvariti ta nekretnina kako bi nesmetano mogao obavljati djelatnost 4511?

Unaprijed hvala svima na izdvojenom vremenu i odgovorima.
 

Firmu registeirajte na kućnoj adresi, a djelatnost nakon registracije firme obavljajte kao poslovna jedinica prodaja motornih vozila na navedenoj građevinskoj čestici.
Napravite ugovor o najmu sa vašom firmom gdje vi istoj iznajmljujete navedenu građevinsku parcelu - umjesto kućnog broja (proći će u uredu za gospodarstvo) unesite podatke iz građevinske čestice, a ista ima u vlasničkom listu ili u katastru određenu adresu npr. građevinsko zemljište u K.O (katastastarska općina) k.č. br. xx površine 130.m.2. U uredu za gospodarstvo prilikom otvaranja poslovne jedinice uz MTU-e obavezno morate priložiti ili ugovor o najmu ili vlasnički list za, poslovni prostor ili zemljište na kojem se djelatnost obavlja (to se odnosi samo na otvaranje poslovne jedinice za adresu sjedište firme, to vas još uvjek ne traže).

uređeno: od Borbena7
Velika slova, crtice, razni znakovi...
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Poštovani.

Imam sličnu situaciju kao i gospodin koji je postavio pitanje. Naime,otvorio sam poduzeće za Istu djelatnost NKD 45.11.( trgovina na malo) za uvijet sam dobio odnosno prepisano je za uvjete prehrambene trgovine,,a ja sam neprehrambena trgovina. Spominju se skladišta poslovni prostor itd. Međutim rekli su mi da za tu moju djelatnost trebam imati "ured" . Što sam i napravio. Iza kuće imam jednu parcelu koju sam uredio za svoj izložbeni prostor gdje će  biti rabljeni auti. Kada sam to sve napravio imam čak i projekt od arhitekta,to mi ne prolazi,jer kao nemogu imati ured na jednoj lokaciji a aute na drugoj. Te da to mogu imati kod kuće. Sad sam završio to sve kod kuće,međutim nemoze ni to jer ona  to ne smatra poslovnim prostor. Inače sobu sam prenamjenio u  poslovni prostor kancelarijskog tipa- ured(imam rjesenje) Ispitao sam električne instalacije,imam uporabnu i građevinsku dozvolu za isti objekt,sanitarni čvor ugovor o najmu,i još sam iscrtao polja gdje bi bili auti. E sad moje pitanje je dali imam sve potrebne uvjete za obavljanje te djelatnosti. Jer prema svima gdje sam bio sam ispravan jedino kod gospođe koja to izdaje Ne,a sa istom se nemoze razgovarati. Molim Vas na odgovoru,i kome bi se mogao obratiti za problem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija