Jump to content

autorsko pravo na Krtka


Morena Ulrich Horina

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Molila bih pomoć, ukoliko netko zna....

Planiram otvaranje obrta za čuvanje djece i htjela bih ga nazvati po slavnom liku iz češkog dječjeg crtića - Krtek.

Također, htjela bih da mi lik Krtka bude i logo tvrtke!

Tražila sam na internetu tko ima autorska prava na Krtka, no ne mogu pronaći informaciju!

Autor Krtka (serije crtića) je Zdenek Miler, koji je preminuo 2011. godine. Nakon toga autorska prava prešla su na tvrtku Little Mole, koju vodi njegova unuka Karolina Milerova. Međutim, došlo je do sudskog spora oko autorskih prava, pri čemu je žalbu podnijela Milena Fišerova (ukoliko sam dobro iščitala iz novinskih članaka!!). Spor je završen 2020. godine odlukom da Karolina Milerova nema prava na Krtka. Informaciju o tome kome prava sada pripadaju nigdje ne mogu pronaći....

Ukoliko netko zna, molim Vas, da me uputite na neku instituciju ili nešto slično gdje bih mogla potražiti informaciju...

Hvala puno unaprijed!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerite s kim je dotična vodila i izgubila sudski spor, jer mora biti i protustranka.
Pišete da je ista spor izgubila, dođite do tih podataka i nađite kontakt ili se obratite u Državni Zavod za Autorska prava (isti je u sastavu DZZIV-o )vjerujem da ćete saznati nešto više.

uređeno: od Borbena7
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija