Jump to content

Pravo športa-borilačke vještine POMOĆ!!!


Anngee

Preporučene objave

Recimo da želim osnovati Nacionalni Kyokushin BudoKai savez.

No u Hrvatskoj već postoji Nacionalni Kiokushin savez, ali isti nije član Hrvatskog olimpijskog odbora.

Da li ću ja to moći i kako?

Čini se da je problem u tome što su ti sportovi slični, ali prema inozemnoj praksi očito se to ne smatra istim sportom već je riječ o dva različita sporta.

Svi zakonski uvjeti za osnivanje toga kluba postoje, jedino je diskutabilno priznanje toga sporta kao posebne discipline.

Molim za savjet nekoga tko ima nekog uvida ili iskustva u vezi ovog problema.

(Moj mail, ako mi se želite javiti tim putem: aglavasv@gmail.com

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo kratka uputa:

 

Ti sam ne možeš osnovati savez.

 

Sukladno Zakonu o športu športski savez je udruga u koju se udružuju najmanje tri pravne osobe koje obavljaju športske djelatnosti u istom športu.

 

Dakle savez mogu osnovati tri udruge, pojedinac nikako. Postoji i mogućnost osnivanja nacionalnog športskog saveza, koji može biti član HOO.

 

Pročitaj si malo o zakonu na:

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2006/1704.htm

 

moje mišljenje je da kyokushin saveza može biti koliko god hoćeš ako ispunjavaju zakonske uvjete, često se dogodi da se ljudi iz istog sporta/vještine međusobno posvade pa se savez razdvoji. Bitno da im se nazivi razlikuju.

 

Osu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ti na odgovoru!

 

Postoji već 3 saveza koja zajedno žele osnovati Nacionalni Kiokushinkai savez. Ali čini se, kako već postoji Nacionalni Kikushin savez, da se ovi regionalni savezi samo mogu njemu prikloniti, a ne osnovati svoj savez na nacionalnoj razini. U biti ni meni nije jasno zašto, ime je različito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija