Jump to content

Koliko dugo moze moja zena izbivati iz HR?


Chamade

Preporučene objave

Molio bih nekoga ako mi moze potvrditi koliko moja zena (ne-EU drzavljanin) moze izbivati iz Hrvatske
tokom privremenog pa kasnije i stalnog boravka sa krajnjom svrhom dobivanja drzavljanstva?

Ja sam na MUP stranicama nasao ovako:

  • od dana odobrenja privremenog boravka odobrenog na rok do godine dana boravi u inozemstvu višekratno duže od 90 dana ukupno ili duže od 30 dana jednokratno
  • od dana odobrenja privremenog boravka odobrenog na rok do dvije godine boravi u inozemstvu višekratno duže od 180 dana ukupno ili duže od 60 dana jednokratno

S druge strane jedan odvjetnik nam kaze da moze izbivati do 180 dana godisnje jednokratno ili visekratno u svakom slucaju. On kaze da je drukcije kad se radi o braku/obitelji, ali ja to nigdje ne vidim u zakonu.

Ako netko moze potvrditi cija je informacija tocna ili nesto dodati...

Hvala unaprijed.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

Pozdrav!

Mom suprugu je odobren privremeni boravak na 2 godine. U policijskoj upravi sam pitala koliko može izbivati izvan RH, rekli su mi da u dvije godine može izbivati izvan RH ukupno 30 dana. Ponovila sam pitanje i naglasila da na MUP stranicama piše „..od dana odobrenja privremenog boravka odobrenog na rok do dvije godine boravi u inozemstvu višekratno duže od 180 dana ukupno ili duže od 60 dana jednokratno“, njihov odgovor je i dalje bio negativan, odnosno da može izbivati 30 dana.

Molim vas recite mi je li točna njihova informacija "ukupno 30 dana" ili kao što piše na stranicama MUP-a?🫠

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 minuta, Camel11 je napisao:

Pozdrav!

Mom suprugu je odobren privremeni boravak na 2 godine. U policijskoj upravi sam pitala koliko može izbivati izvan RH, rekli su mi da u dvije godine može izbivati izvan RH ukupno 30 dana. Ponovila sam pitanje i naglasila da na MUP stranicama piše „..od dana odobrenja privremenog boravka odobrenog na rok do dvije godine boravi u inozemstvu višekratno duže od 180 dana ukupno ili duže od 60 dana jednokratno“, njihov odgovor je i dalje bio negativan, odnosno da može izbivati 30 dana.

Molim vas recite mi je li točna njihova informacija "ukupno 30 dana" ili kao što piše na stranicama MUP-a?🫠

Ne znam za to, ali pazite jer su jedna pravila su za privremeni, a druga za stalni. Ako se mislite prijaviti za stalni, tada će pravilo biti 180 dana ukupno u 4 godine.

 

Pa ako pratite ovih "180 dana u 2 godine", nećete imati uvjete za stalni boravak kada dođe red na to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija