Jump to content

Status Pejotl kaktusa u RH - Lophophora Williamsii


veexx

Preporučene objave

Lijep pozdrav, 

ima li itko pojma kako je zakonski reguliran pejotl kaktus? Ne mogu naci nista specificno na internetu za RH. 

U Njemackoj i Sloveniji je dozvoljen uzgoj, posjed, transport i prodaja (izvor je wiki - Legal status of psychoactive cactus by country). Jedino je kaznjivo ekstrahirati meskalin iz kaktusa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , drot13 je napisao:

Zabranjeno ga je posjedovati, kao i njegove dijelove, bez obzira što s njim radiš.

Hvala  na odgovoru. Moze neka referenca? Ima li u nekom zakonu ili pravilniku specificno navedeno ili je to tumacenje Zakon o suzbijanju zlouporabe droga ili nesto drugo. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam, ali to nije odgovor na pitanje. Meskalin je zabranjen i to je jasno. Moje pitanje se odnosi na kaktuse koji sadrze meskalin.

Ovim popisom u NN je jasno naznaceno da je zabranjena npr. 
- konoplja (Cannabis sativa L.), smola konoplje te ekstrakti i tinkture konoplje
- makova slama, koncentrat
- Salvia divinorum, meksička metvica, božanska kadulja (Salvia 
divinorum)

ALI, pejotl kaktus (lophophora williamsii) ili san pedro (Trichocereus pachanoi) nisu navedeni, vec samo kemijski spoj meskalin (
3,4,5-trimetoksifenetilamin).

ako bismo se ravnali prema ovom popisu iskljucivo, to znaci da sam kaktus nije zabranjen jer ga ovaj popis ne navodi. 


Je li moje tumacenje krivo?

uređeno: od veexx
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija