Jump to content

Naknada za korištenje nekretnine


Hervo

Preporučene objave

Brat i ja imamo kuću u vlasništvu 50%-50%.

Brat koristi cijelu kuću, od smrti roditelja (2 godine).

Nema dogovora oko podjele.

Pokrenut je postupak razvrgnuća suvlasništva, ali brat prijeti odugovlačenjem.

U međuvremenu, on meni ne dozvoljava korištenje moje polovice.

Ja živim drugdje u najmu.

On ima drugi stan koji iznajmljuje i dobiva novce (na crno).

Nekoliko puta sam ga usmeno tražio ili pristup kući ili da plaća meni najam. Sve odbija - jer kaže da je ulagao u kuću dok su roditelji bili živi, pa zato koristi kuću u cijelosti.

Kuća je dovoljno velika da svi stanemo, ali nije dovoljno odvojena da bi svatko mogao imati skroz odvojeno svoje - za potpuno odvajanje bi trebala ulaganja, a u ulaganja ne želim ulaziti.

 

Što biste preporučili?

1. Mogu li tražiti novce za sav protekli period (2 godine) što je koristio kuću? Je li to ostvarivo ako nemam pisani trag da sam to od njega ranije tražio?

2. Što trebam napraviti za naknadu za budući period, ako mi i dalje ne preda polovicu u suposjed? Obzirom na opisanu situaciju, tražim li naknadu moje štete ili naknadu njegove koristi? Mogu li to dobiti?

3. Moram li formalno tražiti još u odvojenom postupku pristup kući da bih ostvario pravo na naknadu ako to odbija? Meni bi bilo u redu ili da on koristi 100% i plaća, ili da ja koristim 100% i plaćam, ili da koristimo 50%-50%, pa nitko ne plaća. On ne želi ništa od toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Hervo je napisao:

Brat i ja imamo kuću u vlasništvu 50%-50%.

Brat koristi cijelu kuću, od smrti roditelja (2 godine).

Nema dogovora oko podjele.

Pokrenut je postupak razvrgnuća suvlasništva, ali brat prijeti odugovlačenjem.

U međuvremenu, on meni ne dozvoljava korištenje moje polovice.

Ja živim drugdje u najmu.

On ima drugi stan koji iznajmljuje i dobiva novce (na crno).

Nekoliko puta sam ga usmeno tražio ili pristup kući ili da plaća meni najam. Sve odbija - jer kaže da je ulagao u kuću dok su roditelji bili živi, pa zato koristi kuću u cijelosti.

Kuća je dovoljno velika da svi stanemo, ali nije dovoljno odvojena da bi svatko mogao imati skroz odvojeno svoje - za potpuno odvajanje bi trebala ulaganja, a u ulaganja ne želim ulaziti.

 

Što biste preporučili?

1. Mogu li tražiti novce za sav protekli period (2 godine) što je koristio kuću? Je li to ostvarivo ako nemam pisani trag da sam to od njega ranije tražio?

2. Što trebam napraviti za naknadu za budući period, ako mi i dalje ne preda polovicu u suposjed? Obzirom na opisanu situaciju, tražim li naknadu moje štete ili naknadu njegove koristi? Mogu li to dobiti?

3. Moram li formalno tražiti još u odvojenom postupku pristup kući da bih ostvario pravo na naknadu ako to odbija? Meni bi bilo u redu ili da on koristi 100% i plaća, ili da ja koristim 100% i plaćam, ili da koristimo 50%-50%, pa nitko ne plaća. On ne želi ništa od toga.

Vi imate apsolutna prava na svojoj polovici kuće,i nemorate pitati vašeg brata apsolutno ništa sto ste naveli ako želite ući u suposjed svoje nekretnine.

To sto brat prijeti odugovlačenjem,nemoze spriječiti razvrgnuće suvlasništva ako ste pokrenuli,to vam traje ovisi o sudovima cca godinu dana.

Možete i naravno pokrenuti tužbu za korištenje vašeg dijela nekretnine,posto vam onemogućava pristup nekretnini,i tražiti naknadu za istu,i to morste dokazati na sudu da je nepošten posjednik.

Ovo vam sve govorim iz iskustva,posto sam i ja bio u toj situaciji,ali brat je na kraju dobio veliku naknadu za platiti i sve sudske troškove,tako da se takova bahatost nije nikako mu isplatila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija