Jump to content

Prodaja stana


gravosa

Preporučene objave

Postvani, poslije smti oca i par godina kasnije majke Ja, brat I sestra smo naslijedili svi po 1/3 stana, 

Moje pitanje je mogu li ja traziti prodaju stana i ako se oni nebi slozili, ne zele, da se stan proda a ja ipak hocu, Da li e onda stan sudski prodaje i kako. Mogu li i ja sudjelovati na aukciji ili kako se vec stan bude prodavao.

 

Postovanje i hvala na odgovoru

Ivan P.   

Dubrovnik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U nekom normalnom postupku možete prodati svoj idealni dio od 1/3 što naravno teško da bi netko kupio. Na dražbi se stan može prodati samo kod izvanparničnog sudskog postupka razvrgnuća suvlasništva gdje bi mogli tražiti da se ide na civilnu diobu (prodaja na dražbi) no to je zadnja opcija suda ako nema drugoga rješenja. Na dražbi možete sudjelovati i čak biti najbolji ponuditelj ali isto tako to mogu biti i ostali suvlasnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, ja nisam ni mislio prodavati samo svoj dio, 1/3 pa me zanimalo kako proati cijeli stan ako druga dva suvlasnika ne zele il zele ali traze svotu novca mnogo vise nego sto stan vrijedi, recimo kao prvo kupci traze po 100 tisuca eura za svoj dio jer znaju da ja nemam toliki novac i ne mogu ih isplatiyi a nemaju ni oni mene isolate,

Onda znaci ide to razvrgnuce i aukcija sto bi ja osobno volio.

 

jos jednom hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema na čemu, no morate biti svjesni da iako je to izvanparnični postupak provodi ga sud pa isti postupak može potrajati, svakako ćete imati troškova toga postupka a vrijednost koja se dobije od prodaje može biti i znatno manja od tržišne vrijednosti jer se na prvoj dražbi ne može prodati ispod 4/5 a na drugoj ispod 3/5 utvrđene tržišne vrijednosti pa kako se na istoj možete pojaviti vi tako može i netko sasvim peti kupiti i za do 40%  jeftinije od tržišne vrijednosti. Pa kad još to podjelite na sva tri suvlasnika...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos jednom hvala na odgovoru, to i jest moj cilj da se stan proda na aukcoji i da se za njega dobije sto manje novca. 

Recimo trzisna vrijednost je 150 000 eura, moj je cilj da se proda za 50 000 eura pa i manje ako je moguce.

I to je srz svega, kako da se stan ako je moguce proda za sto manje novca. 

 

Hvala jos jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Prodaja stana

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija