Jump to content

Mobing na radnom mjestu


Lina1987

Preporučene objave

Poštovani,

Zanima me da li imama ikakvu podlogu tužiti poslodavca i radnog kolegu koji su na neprimjeren način komunicirali samnom u "whats'up" grupi te sam idući dan dobio otkaz, ne svojom krivnjom? Naime radni kolega koji je bivši hrvatski branitelj i vrlo vjerovatno alkoholičar, sa naznakama poremećaja ličnosti zbog promjena raspoloženja je samo tijekom noći u 4h ujutro (što mi je omelo i san i izazvalo nervozu) poslao opširnu poruku u zajedničku grupu gdje je šef i ostali radni kolege. Radilo se o tome da me nazvao "klošarom" i "kretenom", te je iznio lažne tvrdnje na moj račun. Voditelj poslovnice ( radi se o salonu namještaja, moj posao je bio monter i dostavljač) mi je drugi dan ujutro uručio otkaz. Imao sam probni ugovor i nakon toga je ugovor trebao biti na 3 godine. Naime, on je rekao da ne može izgubit njega kao radnika jer ima znanja na tom području, dok sam ja tek počinjao sa radom u toj branši. Nije mi objašnjeno zbog čega sam dobio otkaz ugovora o radu osim toga što će navedeni "kolega" (koji me taj dan i na radnom mjestu verbalno napao) dati otkaz ukoliko ja ne odem. Poslodavac inače na oglasu radno mjesto prezentira kao sigurno i stabilno radno okruženje. Molim za Vaše mišljenje koja su moja prava u ovoj situaciji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija