Jump to content

Razvod braka i dioba imovine


inozemn

Preporučene objave

Ulaskom u brak unijela sam dvije nekretnine (kuće). Jednu iz prethodnog braka, a drugu sam naslijedila. Tijekom braka muž i ja smo u ovu drugu, naslijeđenu, ulagali.  Mogu li ja te dvije nekretnine čiji sam zemljišnoknjižni vlasnik na neki način prenijeti na moju djecu (doživotno ili dosmrtno uzdržavanje, dar, kupoprodaja). Može li on to na neki način pobijati?

Istovremeno, muž je kada smo još bili u vanbračnoj zajednici kupio apartman kojega je sada nedavno (u braku) prodao i svojoj djeci (ne i mojoj) podijelio novce. Također je u vrijeme naše vanbračne zajednice djeci kupio stan. Imam li ja onda kakva prava na tome?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, inozemn je napisao:

Mogu li ja te dvije nekretnine čiji sam zemljišnoknjižni vlasnik na neki način prenijeti na moju djecu (doživotno ili dosmrtno uzdržavanje, dar, kupoprodaja). Može li on to na neki način pobijati?

Možete, a i on može pokušati pobijati, pogotovo ako se radi o fingiranim pravnim poslovima.

prije 1 sat, inozemn je napisao:

Istovremeno, muž je kada smo još bili u vanbračnoj zajednici kupio apartman kojega je sada nedavno (u braku) prodao i svojoj djeci (ne i mojoj) podijelio novce. Također je u vrijeme naše vanbračne zajednice djeci kupio stan. Imam li ja onda kakva prava na tome?

Ovisi što smatrate pod izvanbračnom zajednicom? Čija su bila sredstva za kupnju apartmana i stana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čija su bila sredstva ne može se dokazati

Ako on ide na pobijanje pravnih poslova, kakvi su izgledi da uspije u tome.? Tim više što je jedna nekretnina moja djedovina, ali je istina i da smo u braku još ulagali u nju. Ali, osnova je moja djedovina u koju su ulagali djedovi i bake, moji roditelji, moj ujak (na žalost, svi pokojni)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, inozemn je napisao:

Čija su bila sredstva ne može se dokazati

Sve se može dokazati, a o ovom ovisi uspjeh u sporu.

prije 1 sat, inozemn je napisao:

Ako on ide na pobijanje pravnih poslova, kakvi su izgledi da uspije u tome.?

Ovisi, da li se radi o prividnom pravnom poslu ili ne, to samo Vi znate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija