Jump to content

Plaćanje odvjetničkih usluga


sanja13s

Preporučene objave

Poštovani,

Na vašem portalu mi je netko dao broj odvjetničkog društva u svezi nasljednog prava. Ne bih još željela napisati o kojoj se odvjedničkom uredu radi.

Uglavnom, nasljednički dio je odrađen dobro, dobili smo isplatu za nužni dio.

Eh, sada tu dolazi do problema.

Ka sam naivno potpisala da sam preuzela xy €, a prethodno smo se dogovorili da će napraviti  oporuku i stečajni postupak potrošaća. 

Oporuka je dosta koštala i nadam se da će sve biti ok sa time ( naplaćeno puno previše).

Sada dolazimo do stečajnog postupka za mene. Prilikom isplate uzeli su odmah dio za opiruku i dio za stečajni postupak (1000€)

Od tada zovem te odvjetnike , ili se ne javljaju ili kažu da će nazvati -0 bodova, ne javljaju se.

Kada ja otac rekao da mi vrate tih 1.000€ mrtvo-hladan je čovjek rekao da nema šanse da to vrati i da neka ih prijavimo na odvjetničku komoru.

Znam da sam kriva jer pisanog traga nema nigdje osim da sam preuzela sveukupni iznos, a ovaj dio za oporuku i stečajni - tome nema nikakvog traga.

Znam da se mogu slikati sa tih 1.000€ i da su ti odvjetnici svi umreženi i da se ne mogu s rogatim bosti , ali ako netko ima sličnu situaciju da mi da savjet šta da radim. Iako znam da nemam šanse, ali sam ljuta ko pas jer se pravi budala od mene.

Unaprijed hvala, možda ovo netko i pročita.

Hvala i lp

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 01. 09. 2023. u 14:28, sanja13s je napisao:

Poštovani,

Na vašem portalu mi je netko dao broj odvjetničkog društva u svezi nasljednog prava. Ne bih još željela napisati o kojoj se odvjedničkom uredu radi.

Uglavnom, nasljednički dio je odrađen dobro, dobili smo isplatu za nužni dio.

Eh, sada tu dolazi do problema.

Ka sam naivno potpisala da sam preuzela xy €, a prethodno smo se dogovorili da će napraviti  oporuku i stečajni postupak potrošaća. 

Oporuka je dosta koštala i nadam se da će sve biti ok sa time ( naplaćeno puno previše).

Sada dolazimo do stečajnog postupka za mene. Prilikom isplate uzeli su odmah dio za opiruku i dio za stečajni postupak (1000€)

Od tada zovem te odvjetnike , ili se ne javljaju ili kažu da će nazvati -0 bodova, ne javljaju se.

Kada ja otac rekao da mi vrate tih 1.000€ mrtvo-hladan je čovjek rekao da nema šanse da to vrati i da neka ih prijavimo na odvjetničku komoru.

Znam da sam kriva jer pisanog traga nema nigdje osim da sam preuzela sveukupni iznos, a ovaj dio za oporuku i stečajni - tome nema nikakvog traga.

Znam da se mogu slikati sa tih 1.000€ i da su ti odvjetnici svi umreženi i da se ne mogu s rogatim bosti , ali ako netko ima sličnu situaciju da mi da savjet šta da radim. Iako znam da nemam šanse, ali sam ljuta ko pas jer se pravi budala od mene.

Unaprijed hvala, možda ovo netko i pročita.

Hvala i lp

Da li je netko imao takav slučaj? Evo sada ih tata zove,no ne javljaju se, čak je jedan blokirao naše brojeve🙄. Jako sam ljuta jer ne volim kada ljudi prave budalu od mene.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 01. 09. 2023. u 14:28, sanja13s je napisao:

Ka sam naivno potpisala da sam preuzela xy €

Što je ovdje naivno?

Dana 01. 09. 2023. u 14:28, sanja13s je napisao:

Oporuka je dosta koštala i nadam se da će sve biti ok sa time ( naplaćeno puno previše).

Dobili ste račun?

Dana 01. 09. 2023. u 14:28, sanja13s je napisao:

Sada dolazimo do stečajnog postupka za mene

U kojoj je fazi postupak?

Dana 01. 09. 2023. u 14:28, sanja13s je napisao:

Kada ja otac rekao da mi vrate tih 1.000€ mrtvo-hladan je čovjek rekao da nema šanse da to vrati i da neka ih prijavimo na odvjetničku komoru.

Dobili ste sasvim ispravnu uputu za postupanje.

Dana 01. 09. 2023. u 14:28, sanja13s je napisao:

Znam da sam kriva jer pisanog traga nema nigdje osim da sam preuzela sveukupni iznos, a ovaj dio za oporuku i stečajni - tome nema nikakvog traga.

A punomoć?

prije 3 sati , sanja13s je napisao:

Evo sada ih tata zove,no ne javljaju se, čak je jedan blokirao naše brojeve🙄.

Očito ste pretjerali sa pozivima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Što je ovdje naivno?

Naivno je to što sam potpisala da sam dobila puni iznos ostavine, a ostavila sam im za oporukuni stečajni postupak.

Dobili ste račun?

NE

U kojoj je fazi postupak?

Ne znamo,jer se ne javljaju. Niti znam u kojoj

Dobili ste sasvim ispravnu uputu za postupanje.

A punomoć?

Očito ste pretjerali sa pozivima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 minutu, sanja13s je napisao:

Što je ovdje naivno?

Naivno je to što sam potpisala da sam dobila puni iznos ostavine, a ostavila sam im za oporukuni stečajni postupak.

Dobili ste račun?

NE

U kojoj je fazi postupak?

Ne znamo,jer se ne javljaju. Niti znam u kojoj fazi je oporuka koja nam je jako važna.

Dobili ste sasvim ispravnu uputu za postupanje.

Da ,jesmo, ali nismo znali da će to trajati tako dugo i da mi neće vratiti novac za stečaj potrošača, kako kaže orijavite me komori.

A punomoć?

Imali su punomoć za ostavinski postupak.

Očito ste pretjerali sa pozivima.

Sutuacija: tata nazive oko 10, ovaj mu kaže  nazovite me u 15. Tata je nazvao možda 3 puta,jer je ta oporuka jako bitna, ovaj se ne javlja. Zove oko 5 i  balavac se dere u mobitel da ne može sada ništa i poklopi 80 godišnjaku prekine vezu.

Da li je to u redu?

 

upravo sad, sanja13s je napisao:

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, Borbena7 je napisao:

Zatražite konzultacije, jer raspolažete sa premalo informacija, pa se osobno uvjerite u kojoj je fazi to njihovo zastupanje, a ako niste zadovoljni uvijek možete opunomoćiti drugog odvjetnika.

To znam da mogu, i bih, ali kada sam zatražila 3.000€ koje sam im glupo ostavila, taj novac želim natrag. Ja ima. 50+ godina ali naivna sam kao ne znam što. Nigdje nema pismenog traga da će napraviti oporuku i da ivaže da sam odustala od stečaja potrošaća.

Kaže, tužite nas Komori i smije se. Još se ne mogu smiriti. Žao mi je zbog tate što jedan balavac u Bossovom odijelu, Hermesovim remenom i da ne nabrajam dalje pravi idiota od nas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, sanja13s je napisao:

ali kada sam zatražila 3.000€

Do sada ste spominjali 1.000 EUR?

prije 1 sat, sanja13s je napisao:

taj novac želim natrag

Ako Vam je pružena usluga, onda za nju trebate dobiti račun, a na njega možete uložiti prigovor. Ne možete tražiti povrat novca kako ste ovdje naveli, ako su Vam pružili traženu uslugu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Plaćanje odvjetničkih usluga
prije 21 minuta, Borbena7 je napisao:

Do sada ste spominjali 1.000 EUR?

Je, 1.000 za stečaj, a 2.000 € su naračunali oporuku za koju ne znamo u kojem je statusu. A ne možeš ni pitati jer je ili na ročištu ili se dere na tel.

Ako Vam je pružena usluga, onda za nju trebate dobiti račun, a na njega možete uložiti prigovor. Ne možete tražiti povrat novca kako ste ovdje naveli, ako su Vam pružili traženu uslugu.

Stvar he u tome da mi ne znamo status oporuke, a ja sam odmah - možda nakon tjedan dana zvala i rekla da odustajem od stečaja.

Račun? Mislim da je to za njih apstrakcija, to za njih ne postoji. 

Ma ne znam, poslati ću kratki text u novine, tek da se zba.

Dobila sam unuka, pa radije da dam njemu, nego da se ovi špilaju sa svojim markiranim stvarima.

Ma baš se osjećam jadno i nemoćno😪

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija