Jump to content

Ugovor o najmu


marinica21

Preporučene objave

Pozdrav,

nakon godinu dana, istekao mi je ugovor o najmu. Stanodavac mi je putem maila napisao da želi produžiti ugovor, no trenutno ne dolazi u Hrvatsku zbog bolesti. Stranac je i ne živi u Hr.

Zanima me stoga, može li se ugovor o najmu sklopiti na daljinu, odnosno na koji način, ukoliko je najmodavac spriječen doći.

Volila bih ugovor potpisati što prije. U susjedstvo su doselili novi susjedi. Konstantno puštaju glasnu glazbu iza 22h, deru se na djecu prije zore, psa bez povodca puštaju da trči uokolo. Zamoljeni su da to ne rade, nisu ništa poduzeli. Njihov najmodavac upoznat sa situacijom, vjerovatno je razgovarao s njima što ih je dodatno naljutilo pa sada sve ovo rade još više.

Bez ugovora, ne mogu ništa. Očajna sam. 

Hvala unaprijed svima na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , marinica21 je napisao:

nakon godinu dana, istekao mi je ugovor o najmu.

U ugovoru nema odredba da se po isteku produžuje za isti rok ili slično?

prije 10 sati , marinica21 je napisao:

Bez ugovora, ne mogu ništa. Očajna sam. 

Nije baš najjasnije, a što bi to u ovakvom slučaju mogli sa ugovorom o najmu?

prije 10 sati , marinica21 je napisao:

Zamoljeni su da to ne rade, nisu ništa poduzeli.

Tko je je zamolio i što ste sve poduzeli povodom tih susjeda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Borbena7 je napisao:

U ugovoru nema odredba da se po isteku produžuje za isti rok ili slično?

Nije baš najjasnije, a što bi to u ovakvom slučaju mogli sa ugovorom o najmu?

Tko je je zamolio i što ste sve poduzeli povodom tih susjeda?

U ugovoru ne stoji da se produzuje po isteku, vec samo da se potpisuje na period od godine dana.

U slucaju da imam ugovor, mogla bi eventualno zvati policiju kada prave buku ili kada pustaju psa da trci po tudjim dvoristima. Njihov stanodavac je upoznat sa situacijom jer se drugi susjed vec zalio. Zna da psa hoda bez povodca kao i da u ranim jutarnjim/kasnim vecernjim satima prave buku. Isti taj stanodavac je mene pitao smetaju li ti isti ljudi meni, na sto sam rekla da mi smeta buka i pas. Razgovarao je s njima medjutim, nista se od tada znacajno promijenio nije. Buku i dalje prave, doduse malo manje. Pas i dalje hoda uokolo bez povodca, a glazbu i dalje pustaju u kasne vecernje sate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , marinica21 je napisao:

U slucaju da imam ugovor, mogla bi eventualno zvati policiju kada prave buku

Za ovo se obratite predstavniku stanara.

prije 4 sati , marinica21 je napisao:

kada pustaju psa da trci po tudjim dvoristima.

Ako tim ljudima to ne smeta, onda tu ne možete ništa. Oni su ti koji su ovlašteni prijaviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, Borbena7 je napisao:

Za ovo se obratite predstavniku stanara.

Ako tim ljudima to ne smeta, onda tu ne možete ništa. Oni su ti koji su ovlašteni prijaviti.

Radi se o kući, a ne o zgradi.

Da, samo pas ne hoda samo po privatnom nego i po javnom. U naselju gdje roditelju žive, kazne se naplaćuju za nenošenje povodca. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, marinica21 je napisao:

Radi se o kući, a ne o zgradi.

Neće policija uređivati ovakve suvlasničke odnose, a postojanje ugovora o najmu ne mijenja na stvari.

prije 30 minuta, marinica21 je napisao:

nego i po javnom.

Ako je pas bez nadzora svakako možete obavijestiti nadležno komunalno redarstvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, marinica21 je napisao:

Dakle, moźe li se ugovor o najmu potpisati na daljinu?

Vaš ugovor je prešutno obnovljen prema čl. 25. Zakona o najmu stanova, a koji kaže da ako je ugovor o najmu stana sklopljen na određeno vrijeme, taj ugovor smatra se prešutno obnovljenim za isto vrijeme trajanja, ako ni jedna ugovorna strana najmanje 30 dana prije isteka ugovorenog vremena ne obavijesti u pisanom obliku drugu ugovornu stranu da ne namjerava sklopiti ugovor na određeno vrijeme za daljnje razdoblje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija