Jump to content

Zastara ovrhe


Dejan007

Preporučene objave

Poštovani,

 Imam dug iz 2006. godine čija kamata premašuje sam dug i zato prije nego ponudim nagodbu da platim uz otpis kamate - imam pitanje.

 Naime, riiešenje je pravomoćno i ovršno 2010. godine, a ovrha je na Finu poslana 2021. godine. Izmedju toga nije bilo nikakve komunikacije izmedju trgovačkog društva i mene, niti je ovrha bila slana na Finu prije toga. Sada me zanima, dali se tu mogu pozvati na zastaru? Ako mogu, kome se pozivam - odvjetniku koji zastupa td ili sudu?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Da li je prošlo više od 10. godina od datum pravomoćnosti i ovršnosti sa rješenja o ovrsi do dana slanja ovršne isprave FINA-i?

Tko je i na koji način zatražio provedbu ovrhe na FINA-a?

I da li je u međuvremenu bilo kakvih drugih pokušaja naplate, npr. na pokretninama...?

Od pravomoćnosti i ovršnosti rješenja je prošlo nešto malo više od 10 godine, a pokušaja bilo kakve ovrhe nije bilo, barem koliko ja znam, s obzirom da oni na riješenu raspolažu sa adresom na kojoj nisam prijavljen niti živim od 2009.. 2021. je ovrhu na finu poslao odvjetnik. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Dejan007 je napisao:

a pokušaja bilo kakve ovrhe nije bilo, barem koliko ja znam, s obzirom da oni na riješenu raspolažu sa adresom na kojoj nisam prijavljen niti živim od 2009..

Bez problema oni mogu doći do trenutne adrese na kojoj ste prijavljeni, tako da ovo nije jamstvo da u međuvremenu nije bilo pokušaja prisilne naplate.

prije 2 sati , Dejan007 je napisao:

2021. je ovrhu na finu poslao odvjetnik. 

U pitanju je izvansudska ovrha, ali je i dalje upitno, da li je tokom ovih godina bilo sudske ovrhe.

Dana 13. 09. 2023. u 13:39, Dejan007 je napisao:

Sada me zanima, dali se tu mogu pozvati na zastaru?

Ako smatrate da je nastupila zastara, uvijek se možete pozvati na istu i to putem žalbe nakon proteka roka, a koju šaljete nadležnom Općinskom sudu. Pogledajte čl. 50. st. 1. toč. 11. i čl. 53. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Bez problema oni mogu doći do trenutne adrese na kojoj ste prijavljeni, tako da ovo nije jamstvo da u međuvremenu nije bilo pokušaja prisilne naplate.

U pitanju je izvansudska ovrha, ali je i dalje upitno, da li je tokom ovih godina bilo sudske ovrhe.

Ako smatrate da je nastupila zastara, uvijek se možete pozvati na istu i to putem žalbe nakon proteka roka, a koju šaljete nadležnom Općinskom sudu. Pogledajte čl. 50. st. 1. toč. 11. i čl. 53. Ovršnog zakona.

Ja zaista nikad ni na adresu ni na e pretinac do 2021. nisam dobio nikakvu obavijesti ili bilo kakvu drugu informaciju da se provodi ovrha po tom predmetu. Stoga ću se ipak pozvati na zastaru, pa ću vidjeti ako prodje prodje... 

U svakom slučaju hvala na odgovoru! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija