Jump to content

Dvobračnost- izvanbračna zajednica


kajkaj

Preporučene objave

Poštovani,

Živim u izvanbračnoj zajednici 8 godina-na istoj adresi smo prijavljeni i u kojoj su rođena malodobna djeca. Partner je u važećem braku s drugom ženom. Da li imam prava na stan koji je kupljen u izvanbračnoj zajednici (službena supruga je sudužnik na kreditu stana)- tek sada sam sve to otkrila jer je partner skrivao sve te podatke od mene i stalno ponavljao da je pokrenuo brakorazvodnu parnicu. I što bi mogla pravno napraviti da se zaštitim jer su odnosi narušeni i da ostvarim pravo na stan koji je kupljen u vanbračnoj zajednici ili nemam nikakva prava jer sve glasi na njega? Da li ga mogu tužiti za dvobračnost?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , kajkaj je napisao:

Da li imam prava na stan koji je kupljen u izvanbračnoj zajednici (službena supruga je sudužnik na kreditu stana)

Kredit je vaš partner podigao za vrijeme valjanog braka s drugom ženom te bi se stan kupljen tim kreditom imao smatrati njihovom bračnom stečevinom.

Za priznanje učinaka izvanbračne zajednice potrebno je da niti jedan od partnera nije u braku te da među njima postoji trajnija zajednica i to ne samo u smislu zajedničkog stanovanja - nažalost, vaša zajednica ne ispunjava uvjete izvanbračne.

Da li vi otplaćujete kredit ili dio kredita, odnosno imate li kakve dokaze u tome kako biste potraživali naknadu uloženih sredstava u tuđu imovinu?

Postoje opcije zaštite maloljetne djece glede stanovanja u obiteljskoj nekretnini, ali sve se odnosi na nekretninu koja se smatra (izvan)bračnom stečevinom - u vašem slučaju to nije tako te biste svoja prava svakako trebali potraživati na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , lawbydesign je napisao:

Kredit je vaš partner podigao za vrijeme valjanog braka s drugom ženom te bi se stan kupljen tim kreditom imao smatrati njihovom bračnom stečevinom.

Za priznanje učinaka izvanbračne zajednice potrebno je da niti jedan od partnera nije u braku te da među njima postoji trajnija zajednica i to ne samo u smislu zajedničkog stanovanja - nažalost, vaša zajednica ne ispunjava uvjete izvanbračne.

Da li vi otplaćujete kredit ili dio kredita, odnosno imate li kakve dokaze u tome kako biste potraživali naknadu uloženih sredstava u tuđu imovinu?

Postoje opcije zaštite maloljetne djece glede stanovanja u obiteljskoj nekretnini, ali sve se odnosi na nekretninu koja se smatra (izvan)bračnom stečevinom - u vašem slučaju to nije tako te biste svoja prava svakako trebali potraživati na sudu.

Hvala Vam na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija