Jump to content

Prijenos suvlasničkog dijela nekretnine i darovni ugovor


Peki5

Preporučene objave

Pozdrav svima, molio bih pomoć oko konkretne situacije, a radi se o sljedećem:

U izvanbračnoj sam zajednici sa gospođom 8 godina, u međuvremenu smo dobili dijete. Prije nešto više od 3 godine smo kupili stan i oboje se vodimo kao suvlasnici. Stan je kupljen putem kredita kojeg otplaćujem svaki mjesec kao i ostale račune koji dolaze na naplatu (ako išta znači). 

Zbog jedne ružne situacije odlučili smo zadržati korektan odnos te i dalje živimo pod istim krovom zbog djeteta. Dogovorili smo se da će gospođa meni ustupiti svoj dio vlasništva nad stanom putem "Ugovora o darovanju" kako bih u cijelosti imao vlasništvo. Koliko sam uspio shvatiti, ona (kao darovatelj) ima pravo jednog dana zatražiti povrat vlasništva kroz poništavanje darovnog ugovora? 

Isto tako, kako bih se dodatno zaštitio zanima me ima li smisla tražiti gospođu da promijeni adresu stanovanja a i dalje formalno živi na trenutnoj adresi? 

Htio bih pod svaku cijenu izbjeći mogućnost povrata suvlasničkog dijela ukoliko ga jednog dana zatraži. 

 

uređeno: od Peki5
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Peki5 je napisao:

Dogovorili smo se da će gospođa meni ustupiti svoj dio vlasništva nad stanom putem "Ugovora o darovanju" kako bih u cijelosti imao vlasništvo.

Zašto bi to učinila?

prije 2 sati , Peki5 je napisao:

Koliko sam uspio shvatiti, ona (kao darovatelj) ima pravo jednog dana zatražiti povrat vlasništva kroz poništavanje darovnog ugovora? 

Pa i nije baš tako jednostavno, temelj čega bi "poništavala" ugovor?

prije 2 sati , Peki5 je napisao:

Isto tako, kako bih se dodatno zaštitio zanima me ima li smisla tražiti gospođu da promijeni adresu stanovanja a i dalje formalno živi na trenutnoj adresi? 

Nema i protuzakonito je.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Borbena7 je napisao:

Zašto bi to učinila?

Radi se o bivšoj ovisnici koja ponovo prolazi kroz "začarani krug". Izgubljeno je puno novaca na vraćanje nepotrebnih kredita bankama i želim zaštititi sebe i kćerku tako da preuzmem vlasništvo nad stanom u cijelosti. Od druge strane imam pristanak da se zakonski ta priča i provede.

prije 7 sati , Borbena7 je napisao:

Pa i nije baš tako jednostavno, temelj čega bi "poništavala" ugovor?

Koliko sam se uspio informirati darovni ugovor se može opozvati zbog osiromašenja darovatelja. Kako trenutno nema posao, prima sredstva sa HZZ-a pa ako kroz skorije vrijeme ne nađe posao može se možda smatrati da je osiromašena? 

prije 7 sati , Borbena7 je napisao:

Nema i protuzakonito je.

U tom slučaju bi nam bila gost. 

uređeno: od Peki5
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija