Jump to content

Najjednostavniji razvod braka


Solina

Preporučene objave

Dobra večer!
Prošla sam po svim temama u obiteljskom pravu na forumu i nikako da nađem situaciju sličnu mojoj pa lijepo molim savjet ako netko zna.
Brak je sklopnjen prije 29 godina, imamo troje djece već odavno punoljetne, imovinu koju smo stekli je budući-bivši prebacio bez mog znanja na ime svoje majke, ugl. odvojeno živimo već više od 10 godina od toga zadnje 2 smo djeca i ja odselili na drugu adresu. Odlučila sam se i "papirološki" razvesti, odreći se sve imovine a djeca su ionako punoljetna. Pitanje je: kako što brže i jednostavnije do rješenja o razvodu braka?

Hvala :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Solina je napisao:

kako što brže i jednostavnije do rješenja o razvodu braka?

Zahtjev za sporazumni razvod braka koji oboje potpišete i predate na općinskom sudu.

To je to, čekate odluku.

Imovina se odvojeno rješava, ali pošto se spremni odreći se više-manje svega, i to ćete brzo riješiti - to nema veze sa samim razvodom braka (odvojen je postupak). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Solina je napisao:

Odlučila sam se i "papirološki" razvesti, odreći se sve imovine a djeca su ionako punoljetna.

Ovdje je bračna zajednica odavno prestala, tako je potrebna samo službena rastava braka.

Nema potrebe da se ičega odičete, neka po tom pitanju sve stoji kako je, ako ne želite potraživati bračnu stečevinu.

prije 3 sati , Solina je napisao:

Pitanje je: kako što brže i jednostavnije do rješenja o razvodu braka?

Ako nema mogućnosti da sporazumno pokrenete razvod braka pred nadležnim Općinskim sudom, tada možete postupak pokrenuti i sa tužbom radi razvoda braka. Također je u pitanju postupak koji ne bi trebao dugo trajati s obzirom da nemate zajedničke maloljetne djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovorima! :)
Pretpostavljam da mogu koristiti obrazac Zahtjeva za sporazumni razvod braka dostupan online i odem s tim u Turininu na Općinski sud u Novom Zagrebu (pregledom nadležnosti Suda vidjela sam da tamo spadam), predam uz plaćanje onih biljega i čekam odluku Suda?

Hvala puno svima :)

uređeno: od Solina
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, možete.

Pogledajte još čl. 54. Zakona o parničnom postupku radi utvrđivanja nadležnosti. Ali sve da i dostavite nenadležnom sudu neće biti problema, jer će se sud po službenoj dužnosti proglasiti nenadležnim i predmet će ustupiti nadležnom sudu.

Vezano za pristojbu, slobodno možete pitati osobu koja radi na prijemu pismena u sudu, pa će Vas ona detaljno uputiti.

U svakom slučaju postupak bi trebao biti okončan bez ročišta tj. čekate pisani otpravak presude.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija