Jump to content

Doplatak za tuđu pomoć i njegu-mirovinsko i osobna invalidni


Marti91

Preporučene objave

Pozdrav!

Otac mi je invalid te prima sa mirovinskog doplatak za tuđu pomoc i njegu, taj zakon je vrijedio od 1991god do 1999god kad je mirovinsko isplacivalo te doplatke.

Nedavno smo saznali da on moze primati osobnu invalidninu sa centra za socijalnu skrb, ta invalidnina je dosta veca nego doplatak te nas sad zanima moze li on primati i doplatak i osobnu invalidninu jer su to dvije razlicite ustanove koje isplacuju invalidima taj neki novac...

Ako ima netko da se razumi u to pravo da mi odgovori.

Hvala Vam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 16. 10. 2023. u 16:46, cvrtila je napisao:

Nisam upoznat da mirovinsko (HZMO) isplačuje doplatak za tuđu pomoć i njegu, mora da se radi o naknadi zbog tjelesnog oštećenja a zadobiveno povredom na radu ili profesionalnoj bolesti. Naknada (trenutno) iznosi u rasponu od 30 do 110 EUR, ovisi o stupnju oštećenja 1 - 8.

 

 

Isplacuje, tj.isplacivali su nekad davno od '91 do '99god. Ljudi koji su dobili tad taj doplatak, imaju ga i danas samo je on dosta manji nego osobna invalidnina.

Nakon '99god je ukinut.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na informaciji.

Ujedno i ako netko nije upozat izrađen ja Prijedlog zakona o inkluzivnom dodatku s pedviđenom primjenom od 01.01.2024. kojim će se ukinuti članci 50-60 Zakona o socijalnoj skrbi. Zakon je za sada na e-savjetovanju, mislim do  01.11.2023. a onda ide u Sabor na hitno čitanje

Isto tako  27.10.2023. izglasan  je i zakon o povlasticama u prometu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija