Jump to content

Centar za socijalnu skrb mi je oduzeo pola stana


elenelio

Preporučene objave

Ja i sestra smo nasljedile 50 kvadrata stana od roditelja,koji su umrli prije 20-tal godina.Sestra se u medjuvremenu odselila(gluhonjema je osoba),i osnovala obitelj.Ja sam ostala sa majkom koja je umrla 2002,a bila je nosotelj stanarskog prava nakon smrti oca.Stan je bio pod drzavom i ona je potpisala sporszum s opcinom za ga otkupit,ali je u medjuvremenu umrla..ja sam sve to otplatila,i rjesenje smo na kraju dobile ja i sestra da je stan nas.Uzela sam kredit za ga obnovit,u cemu ona uopce nije htjela sudjelovat,i taj kredit mi traje do 2025(20 godina ga otplacujem).2020 moja se sestra zali centru za socijalno da je suprug zlostavlja jer pije.Centar zajedno s njom u dogovoru,dolazi u nas grad(jer bila je u drugom gradu sa svojom obitelji),provaljuju mi u stan ,bez da me kontaktiraju(ja sam 2019 morala otici u inostranstvo zivjet jer me kredit pojeo),stavljaju nju unutra.Ona nikad radila nije,sta ja znam,mozda ima 2 godine rada od zavrsene skole.Upozoravala sam je,da ako udje u stan(sto me je trazila godinu-dvije prije upada),da ce morat snosit osnovne troskove..znam,znsm..njen odgovor.Dakle,provalili su nam u stan ona i centar za socijalno(jer ona nije imala kljuc,ja sam joj promjenila bravu zbog razloga,ne bih sad jos o tom)u prosincu 2019(ja sam otisla" vani "u maju,2019).Posto nije imala nikakva primanja,a za radit je bila lijena,od supruga ocito nije dobila nista,taj isti centar u dosluhu sa centrom iz naseg grada,joj je ponudio novcanu pomoc u zamjenu ta njen vlasnicki udio..i ona to prihvati,bez da mi ista kaze(njeno pravo),da bi ja tek sad,prije 10-tak dana saznala,preko svoje odvjetnice,jer smo trazili izvadak od suda tko je vlasnik stana(trebalo nam je jer sam htjela s njom rijesit da nakon obostrane smrti stan ostane ili meni ili njoj),da je ona svoj dio stana dala centru za socijalno(rjesenje iz maja 2022).Sta ja sad mogu napravit za vratit taj stan ?Borba sa vjetrenjacama,drzavom,ali..ja taj stan ne zelim ostavit nikom,ponajmanje drzavi..kako da ga vratim??Znaci,48 kvadrata imamo ja i centar za socijalno!Oprostite na dugom postu,ali nisam mogla krace opisat stanje stvari..i neznam otkud krenut,da ne napravim kakvo zlo..a u stanju sam.Molim  vas za pomoc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija