Jump to content

Prekoračena brzina za 16 km/h, koje su mi opcije?


krakovv

Preporučene objave

Pozdrav,

prvo, ispričavam se jer pretpostavljam da ima istih ili sličnih tema, ali brzim pregledom nisam našao, a nemam trenutno vremena svuda čitati pa zato i pitam ovdje.

Situacija je da sam uslikan od strane policijskog službenika kako u naselju gdje je ograničenje 50 km/h, vozim 76 km/h, te je to uz sigurnosnu razliku umanjeno na 66 km/h što je 

službeno prekoračenje od 16 km/h. Propisana novčana kazna je 60 eura. Nisam nikada počino bilo kakav prekršaj pa ne znam kako to sve funkcionira, imam vozačku već

deset godina i ovo mi je prva kazna.

 

Tek sam dobio obavijest o počinjenom prekršaju te obrazac podaci o vozaču, traži se. Pa imam par pitanja.

1. Piše da mogu platiti polovicu kazne u roku od 3 dana od zaprimanja obavijesti. Pošto sam danas otišao na poštu podići kaznu, zanima me na koja se to tri dana odnosi, tj. do kada mogu to platiti? 

I ima li utjecaja što je 01.11. neradni dan?

2. Piše da protiv ove obavijesti ne mogu podnositi pravne lijekove, znači li to da ne mogu slati prigovor/žalbu na ovo? 

3. Ako sada ne mogu slati prigovor, u kojem slučaju mogu? I ima li se smisla žaliti na način da priznam krivnju, pokajem se i tražim da novčanu kaznu zamjene opomenom pošto nikada nisam nikakav prekršaj počinio?

4. Ima li mi se smisla uopće žaliti i koje sve mogu biti posljedice/troškovi ako idem u smjeru žalbi?

 

Još jednom, potpuni sam laik za sve ovo pa su vjerojatno i pitanja glupa, ali u svakom slučaju zahvaljujem na odgovorima jer će mi puno pomoći!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. 3 dana od dana preuzimanja 

2. točno 

3. Pošalješ podatke,dobiješ prekršajni nalog i na njega pišeš prigovor 

4. možeš platit izdavanje prekršajnog naloga i sudske troškove (ako dobiješ samo opomenu) što ti dođe cca 30 eura (ili koji više) ali se više ne možeš žalit da nisi prekršajni kažnjavan a ako platiš pola kazne ne vodiš se u prekršajnim evidencijama

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija