Jump to content

Nuzno odradivanje otkaznog roka


sportista44

Preporučene objave

Dakle kako i naslov kaze, zanima me je li odradivanje otkaznog roka od 30 dana (kako pise u ugovoru) nuzno.

Zaposlen sam kod istog poslodavca 8mj od cega zadnja 2 mjeseca pod ugovorom na neodredeno. U ugovoru pise da je otkazni rok u slucaju davanja otkaza od strane radnika 30 dana.
Situacija je sljedeca, pronasao sam novi bolje placen posao i trebao bi cim prije doci kod novog poslodavca i tu mi puni otkazni rok nikako ne ide u prilog. Pokusat cu s poslodavcem dogovoriti da odradim pola otkaznog roka , te me zanima kakva su mi prava ukoliko mi poslodavac ne izade u susret. Je li promjena posla opravdan razlog da dam izvanredni otkaz? S obzirom da u mom Ugovoru o radu ništa po pitanju odbijanja ovoga nije definirano te postoji samo jedan članak koji glasi "U slučaju da radnik namjerno ili iz grube nepažnje počini štetu poslodavcu, istu je dužan podmiriti koju utvrđuje uprava svojom odlukom"  zanima me moze li me poslodavac na osnovu ovog članka tužiti ili mogu jednostavnim nedolaskom na posao isprovocirati poslodavca da mi da izvanredni otkaz? Moze li se isto primjeniti ukoliko predam zahtjev za otkaz pa se više ne pojavim nakon 2 tjedna otkaznog roka?
Puno hvala,svaki savjet i sugestija su dobrodošli!

uređeno: od sportista44
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , sportista44 je napisao:

zanima me je li odradivanje otkaznog roka od 30 dana (kako pise u ugovoru) nuzno.

Nitko Vas ne može natjerati da odrađujete otkazni rok no ukoliko to ne učinite poslodavac svakako može tražiti naknadu štete, a hoće li posezati za time ovisi samo o njemu.

 

prije 11 sati , sportista44 je napisao:

Pokusat cu s poslodavcem dogovoriti da odradim pola otkaznog roka

Najbolja opcija je pokušati sporazumno se razići sa poslodavcem.

 

prije 11 sati , sportista44 je napisao:

e li promjena posla opravdan razlog da dam izvanredni otkaz?

Promjena posla nije opravdan razlog za izvanredni otkaz Ugovora o radu.

 

prije 11 sati , sportista44 je napisao:

zanima me moze li me poslodavac na osnovu ovog članka tužiti ili mogu jednostavnim nedolaskom na posao isprovocirati poslodavca da mi da izvanredni otkaz?

Možete ga "isprovocirati", ali kako sam gore naveo, poslodavac može u tom slučaju zatražiti naknadu štete. Opet, hoće li to učiniti ovisi o njemu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , sportista44 je napisao:

S obzirom da u mom Ugovoru o radu ništa po pitanju odbijanja ovoga nije definirano te postoji samo jedan članak koji glasi "U slučaju da radnik namjerno ili iz grube nepažnje počini štetu poslodavcu, istu je dužan podmiriti koju utvrđuje uprava svojom odlukom"

Ako nema unaprijed određene visine naknade štete ili načina obračuna za ovu štetu, tada Vas samo može tužiti, a što je dug sudski postupak i vrlo upitnog ishoda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija